На канікулах діти лежать у гіпсі

новини / у номері / суспільство
5 977
0
На канікулах діти лежать у гіпсі

Дев’ятирічний Григорій із села Мариничі Путильського району замість того, щоби кататися на велосипеді з друзями, лежить із загіпсованою рукою в чернівецькій лікарні. Днями йому зробили операцію. "Поліз на паркан. Дошка зламалася – і я впав", – каже сором’язливо хлопчик.
Старша сестра Грицька дивується, як таке могло статися. "Це вже другий перелом цієї руки. Перший – коли впав з яблуні. Це було більше двох років тому, – розповідає Надія. – Чекаємо, коли випишуть з лікарні".

Усі ліжка у дитячій травматології в розпал канікул зайняті маленькими пацієнтами. У дев’ятирічної мешканки Садгори Ганни перебинтована нога. Каже, що каталася на металевій пластині. Перелому у дівчинки немає, проте кістку ледь не зачепило.

– Каталися з подружкою – вона вниз, я вгору. Послизнулась, і мене вдарило залізом по нозі, – розповідає дівчинка. – Першу допомогу надавали дівчата – подорожником. Потім рану спиртом промивали. Я не плакала.

– Улітку діти більше перебувають на вулиці, тому й багато травм. Відділення перенасичене.

Дитяча травматологія розрахована на 40 ліжок, а буває до 60 дітей, – каже головний дитячий травматолог області, в.о. завідувача дитячої травматології лікарні швидкої медичної допомоги Василь ПАЛАДЮК. – Цього року маємо на 39 випадків більше травмувань, ніж за аналогічний період минулого року. Тиждень тому поступили 28 дітей, а виписали 34. Віковий критерій розширили. Тепер ми приймаємо дітей віком до 18 років, а раніше – до 16. Зараз у відділенні перебувають лише двоє дітей старшого віку. Найбільше хворих – віком від п’яти до 11 років.

Найчастіше трапляються переломи передпліччя, надвиросткові переломи (біля ліктя) та рани. Це зазвичай наслідки падіння з дерев та парканів.
Більшість дітей до травматологічного відділення потрапляє з області. "У місті діти ще можуть бути чимось зайняті вдома, сидять за комп’ютером. А в селах вони на вулиці, – ділиться спостереженнями Василь Васильович. – Три тижні тому привезли дівчинку, якій на спину наступила корова. Дитина впала – і череда пройшлася по ній".

Зараз у відділенні перебувають діти з Новоселицького, Сторожинецького, Путильського, Кіцманського районів. Нещасні випадки трапляються найрізноманітніші. Так, дівчинка з села Мамалига забила голку в суглоб. Двоє хлопців із Боян їхали на скутері, зіткнулися з автомобілем. П’ятирічна дівчинка з Оршівців отримала перелом стегна, коли гралася на вулиці з сусідськими дітьми. Дівчинка з Шишківців отримала перелом двох кісток, коли грала з хлопцями у футбол. Нещодавно оперували дівчинку, яка зачепилася за люк на вулиці Кишинівській.

– Одним із найскладніших випадків були переломи кісток та рани обличчя у дітей, які на скутері зіткнулися з авто, – пригадує лікар. – Надзвичайно важких випадків – на межі життя і смерті – не було. Важких – багато. Минулого року доводилось ампутувати дитині ступню. Машина повністю переїхала ногу. Зараз дитина ходить з протезом.
Ольга ГНІДАН

Причини травм

До обласної травматології цього року потрапило дітей з травмами:

271 – вуличними;
196 – побутовими;
31 – травмувалася в школі;
19 – транспортними;
15 – спортивними.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують