ООН: Нинішнє століття може виявитися останнім для людства

новини / Новини світу
2 471
0
ООН: Нинішнє століття може виявитися останнім для людства

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш заявив, що нинішнє століття може виявитися останнім для людства, якщо не почати боротьбу з глобальним потеплінням.

Про це повідомляє Центр новин ООН.



"Якщо ми не почнемо діяти прямо зараз, нинішнє століття може виявитися останнім для людства", - сказав генсек ООН.

Гутерреш зазначив, що необхідно утримати підвищення глобальної температури на рівні півтора градуса за шкалою Цельсія. Однак, попри рекомендації кліматологів, поки що це завдання не виконується.

"Мільярди людей в усьому світі вже потерпають від нашої бездіяльності. Через залежність від викопного палива, яка вкорінилася, ми тупцюємо на місці. Глобальні кліматичні зміни спричиняють безпрецедентні лісові пожежі, інтенсивні і часті циклони, повені, посухи та інші екстремальні погодні явища", - зауважив генсек.

За його словами, в останні 25 років на частку найбагатших 10% населення світу припадало більш ніж половина викидів вуглецю в атмосферу, а на частку найбідніших 50% - всього сім відсотків.

Гутерреш закликав уряди і все міжнародне співтовариство взяти на озброєння план, який базується на наступних принципах:

пріоритетні інвестиції в "зелені" робочі місця;

відмова від підтримки галузей промисловості, що забруднюють навколишнє середовище;

припинення субсидування підприємств, які займаються видобутком і переробкою викопного палива;

облік кліматичних ризиків при прийнятті будь-яких фінансових і політичних рішень;

глобальне співробітництво в дусі взаємодопомоги і солідарності;

допомога державам, які опинилися в відстаючих в боротьбі за здоровий клімат на планеті.

Нагадаємо, у січні ООН визнала право кліматичних біженців на притулок. Близько 280 мільйонів людей будуть змушені мігрувати через глобальне потепління.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
На Буковині хлопця, якого шукали 10 діб, знайшли мертвим - поліція
11 216
У громаді на Буковині заборонили ввечері їхати на мотоциклах
9 300
Гроза та сильний вітер: на Буковині очікується різка зміна погоди
7 186
Тепер це лом: волонтери з Чернівців зібрали уламки ракети
6 344
У боях за Україну загинув випускник юридичного факультету ЧНУ Олександр Товарніцький
5 522
Сильна магнітна буря: вчені попередили про потужний геомагнітний шторм і скільки днів він триватиме
5 086
«Ці кошти можуть стати єдиною надією»: у Чернівцях триває збір на допомогу для постраждалих від ракетного обстрілу
4 207
Рятувала життя найменших пацієнтів: померла лікарка дитячої лікарні у Чернівцях
3 381
Патрульні сто кілометрів супроводжували породіллю до пологового у Чернівцях - відео
3 237
Взяли пасажира — заплатите штраф до 32 тисяч гривень: водіїв попередили про рейди
3 089