У США тривають масові протести через загибель афроамериканця

новини / Новини світу
1 209
0
У США тривають масові протести через загибель афроамериканця

У багатьох великих містах Сполучених Штатів тривають заворушення через смерть афроамериканця Джорджа Флойда в Міннеаполісі (штат Міннесота) після жорсткого затримання поліцейськими.

Як повідомляє Associated Press, протести в Феніксі (штат Арізона), Денвері (штат Колорадо), Лас-Вегасі (штат Невада), Лос-Анджелесі (штат Каліфорнія), Атланті (штат Джорджія), Х'юстоні (штат Техас) почалися з мирних демонстрацій.



Тисячі людей несли таблички з написом "Він сказав, що не може дихати. Правосуддя для Джорджа".

В Атланті мирні протести тривали кілька годин, а потім учасники акцій почали розбивати поліцейські машини, підпалили одну з них, увірвалися до місцевої філії телеканалу CNN і ресторан. В усякому випадку, троє поліцейських отримали поранення, коли демонстранти кидали в них каміння і пляшки.

У Нью-Йорку протестувальники зібралися перед спортивною ареною "Барклайс-Центр" в районі Бруклін. В якийсь момент натовп почав наступати на поліцейські кордони, намагаючись прорвати їх, відбулися зіткнення.

Перед муніципалітетом Х'юстона, де виріс загиблий Флойд, зібралося кілька тисяч осіб. Там поліція затримала жінку з гвинтівкою, яку вона намагалася використовувати для провокацій натовпу.

Голос Америки пише, що в каліфорнійському місті Сан-Хосе протестувальники перекрили частину шосе, знищили кілька автомобілів і закидали поліцейських пляшками і камінням.

Протестні акції також пройшли і в столиці США Вашингтоні. На площі Лафаєт перед Білим домом зібралося безліч протестувальників. Служба безпеки адміністрації президента була змушена заблокувати доступ в його резиденцію.

Нагадаємо, Джордж Флойд помер в лікарні Міннеаполіса 25 травня після того, як під час затримання поліцейський натиснув йому коліном на горло. Правоохоронці підозрювали його в використанні фальшивих документів. Після смерті темношкірого чоловіка в Міннесоті почалися акції протесту і безлади.

Спочатку в Міннеаполісі ввели режим НС, потім мер міста встановив з вечора п'ятниці комендантську годину. Президент Дональд Трамп надіслав до штату Міннесота війська національної гвардії.

0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
купить iPhone 17 Pro Max в Одессе, цены в Украине
ТОП 10
Мобілізація на Буковині: Осипенко анонсував більше рекрутингових центрів і кінець «бусифікації»
19 972
Доплата за стаж: хто отримає спеціальну надбавку у 2026 році
19 079
У Чернівцях штормовий вітер піднімає дах будинку - відео
18 820
Вважався зниклим безвісти: на Буковині востаннє додому повертається Олександр Савчук
18 711
«За що так Чернівці не любите?»: депутат обурився прибуттям потяга до Києва о 5:30
18 059
Осипенко призначив кураторів над районами Буковини - хто за що відповідатиме
17 025
"Щирі співчуття родині": на Буковині у ДТП загинула випускниця ЧНУ
12 250
Гуцули дружні, серед дністровців - конкуренція: враження Осипенка від громад Буковини
12 020
Мільйони гривень зарплати та криптовалюта: декларації посадовців Буковини з чималими статками
11 989
Військового з Буковини, якого звільнили з полону, понад три роки утримували у Чечні
10 441