Зеленський має намір зробити два ісламських свята державними

новини / Новини України
2 687
0
Зеленський має намір зробити два ісламських свята державними

Президент Володимир Зеленський має намір зробити мусульманські свята Курбан-Байрам і Ураза-Байрам державними в Україні, а в Києві побудувати нову велику мечеть.

Такі плани глава держави озвучив на зустрічі з представниками кримськотатарського народу в Офісі президента 18 травня.



Як повідомляє сайт ОП, відповідний указ Зеленський збирається підписати найближчими днями, згідно з яким Курбан-Байрам і Ураза-Байрам отримають статус державних релігійних свят.

Крім того, у Києві планується побудувати нову велику мечеть. Президент наголосив, що він чекає від кримських татар проєкт цієї мечеті і готовий підтримати його.

Глава держави також висловив їм співчуття у зв'язку з Днем пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

Ураза-байрам — один з двох головних днів ісламського календаря, який знаменує завершення посту, що тривав упродовж священного місяця Рамадан. Традиція святкування дня розговіння веде свій початок з часів пророка Мухаммеда, з 624 року.

У день свята мусульмани здійснюють святкову ритуальну молитву (ід-намаз), надягають кращу одяг, готують традиційні страви, а після святкової молитви накривають святкові столи, запрошують у гості сусідів, родичів і друзів, здійснюють відповідні гостьові візити з подарунками, радіють і веселяться. У цей час прийнято також роздавати пожертвування бідним, дарувати подарунки та просити один в одного прощення.

Курбан-Байрам – одне з найбільших свят мусульман, що знаменує закінчення хаджу, паломництва до Мекки. Відзначається через 70 днів після свята Ораза-Байрам.

Мусульманський календар складається з 12 місяців і містить близько 354 днів, що на 10 або 11 днів менше сонячного року. З цієї причини дні мусульманських релігійних свят кожен рік зсуваються відносно григоріанського календаря.

Конкретна дата святкування Курбан-байраму залежить від місцевих звичаїв: більшість країн слідують дати, встановленої Верховним судом Саудівської Аравії, а вона обчислюється в залежності від того, чи видно Місяць на небі незадовго до цього.

18 травня відзначається День пам'яті геноциду кримськотатарського народу. У 1944 році радянська влада депортувала з Криму понад 180 тисяч кримських татар - корінних мешканців півострова. Упродовж року від голоду, хвороб і виснаження загинули понад 30 тис. кримських татар. Після депортації радянський режим вдався до нівелювання історичної пам'яті про кримської державності і корінному народі Криму.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

10:58
Соцдопомога 2025. Як документально підтвердити автоматичне продовження строку інвалідності
10:38
Жив театром: сьогодні - 90 років з дня народження Анатолія Литвинчука
10:19
Горіли житлові будинки: на Буковині за минулу добу рятувальники ліквідували 12 пожеж
09:59
В Україні стрімко дорожчає один із молочних продуктів
09:38
Команда Трампа впевнена, що зможе закінчити війну наступного тижня
09:17
Субсидія на оренду житла 2025. Куди звернутися за призначенням та які документи потрібні
08:55
Більшість забуває: чому потрібно замочувати рис перед приготуванням
08:37
За минулу добу на фронті - 112 боєзіткнень. ЗСУ знищили ще 1180 окупантів
08:19
Нічна атака росіян: у низці областей України оголошували повітряну тривогу через загрозу ударних БПЛА
08:00
Яке свято 23 лютого в Україні та світі: заборони, традиції, народні прикмети
07:45
Діти створюють пристрої для військових та смертельна ДТП на Руській: головні новини 22 лютого
07:30
Планові знеструмлення: де на Буковині 23 лютого не буде світла
07:00
Погода на Буковині 23 лютого
02:00
Як повернути до життя зів'ялі троянди - оживляємо квіти в домашніх умовах
01:45
Навіть фільтр не потрібний: ось як легко очистити воду з-під крана
01:30
Що відбувається з тілом, якщо їсти м’ясо щодня, і скільки його можна вживати
01:15
Лікарі порадили людям за 65 не їсти ці продукти
01:00
Щоб покращити смак. Сім причин, чому ваша кава гірка — і як її правильно заварити
00:45
Що приклеїти на підошву – лайфхаки, щоб взуття не ковзало
00:30
Кому не можна пити кефір? Дізнайтесь, чи входите ви в групу ризику
00:15
Є у кожному домі: чотири продукти, які часто їдять довгожителі світу
22 лютого, 2025
23:45
5 знаків Зодіаку, яким навесні загрожує небезпека: будьте обережні, якщо ви у списку
23:15
Не тільки м'ясо: 12 найкращих продуктів із високим вмістом заліза
22:58
Орбан зробив цинічну заяву про "те, що залишиться" від України
22:34
Папа Римський переніс астматичний криз, його стан критичний, - Ватикан
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм