Енергетичний тиск. Росія припинила постачання нафти в Білорусь

новини / Новини світу
1 170
0
Енергетичний тиск. Росія припинила постачання нафти в Білорусь

Росія з 1 січня зупинила поставки нафти в Білорусь.

Про це пише Інтерфакс.



Білоруські нафтопереробні заводи - ВАТ Нафтан (Новополоцьк, Вітебська область) і Мозирський НПЗ (Гомельська область) продовжують роботу на накопичених в кінці грудня залишках сировини.

"Ми працюємо зі зниженим завантаженням на залишках сировини, які були накопичені в грудні. Контракти на поставку нафти як і раніше не укладені, поставки відсутні з 1 січня", - повідомив агентству Інтерфакс-Захід представник одного з НПЗ.

На підприємствах відзначають, що поточні запаси нафти дозволять зберегти завантаження НПЗ на технологічно прийнятному рівні до середини січня.

У концерні Белнефтехим також підтвердив припинення поставок нафти з Росії на білоруські НПЗ з 1 січня в умовах відсутності контрактів.

"Поставки нафти з Росії зупинилися, зараз йде активна робота з укладання контрактів на січень", - сказав агентству Інтерфакс-Захід представник прес-служби концерну.

Офіційний представник російської Транснефти Ігор Дьомін повідомив в коментарі агентству ТАСС, що відсутність поставок пов'язана з тим, що російські нафтові компанії не подали заявки на прокачування сировини.

"При цьому транзит через Білорусь йде в повному обсязі", - додав він.

За даними джерела ТАСС, близького до білоруських НПЗ, в Білорусі є близько півмільйона тонн нафти запасів. Цього може вистачити на роботу протягом 20 днів.

Заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства - торговий представник України Тарас Качка сказав в коментарі Інтерфакс-Україна, що зупинка поставок нафти з РФ до Білорусі на ситуацію в Україні найближчим часом ніяк не вплине.

"Ми постійно моніторимо ситуацію і працюємо над спільним планом дій щодо усунення будь-якого негативного впливу, який стосується товарообігу нафти і нафтопродуктів з РФ (прямого і опосередкованого)", - сказав Качка.

Нагадаємо, Білорусь напередодні Нового року не змогла домовитися з російськими нафтовими компаніями про умови поставок нафти з 1 січня 2020 року. Президент Білорусі Олександр Лукашенко 31 грудня розпорядився в найближчі дні розпочати імпорт нафти від альтернативних постачальників.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
На Буковині перевіряють перевізників: оштрафували водія автобуса «Чернівці — Ужгород»
18 756
Подаровані Чернівцям автобуси із Чехії використають під час ремонту Головної
15 937
На Буковині жінка мчала з хворою дитиною: поліція супроводила авто до лікарні
12 622
До Чернівців прибули міністри закордонних справ України, Румунії та Молдови
11 250
Нові мости та пункти пропуску: що обговорювали у Чернівцях міністри закордонних справ України, Румунії та Молдови
10 035
Вічна пам'ять та слава. Сьогодні Буковина прощається із двома захисниками
8 182
Не ремонтували майже 70 років: на Буковині відновили міст на трасі Чернівці – Хотин
8 092
Рівень алкоголю перевищував норму у 13 разів: у Чернівцях п'яний водій вчинив ДТП
6 274
У Чернівцях зустріли траурний кортеж із загиблим бійцем Владиславом Оленюком - фото
5 634
Допомога Чернівцям на мільйони: в якому стані подаровані чехами автобуси - фото
5 342


Logo
“Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та Foreningen Ukrainian Media Fund Nordic в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів” в рамках реалізації
грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа.
Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів”


Copyright 2024. Всі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
при розміщенні посилання (для Інтернет-видань - гіперпосилання) на molbuk.ua. Посилання
(гіперпосилання) обов'язкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів.