Церква Московського патріархату заявляє, що не віддасть ПЦУ абревіатуру "УПЦ" й боротиметься за неї в судах

новини / Новини України
1 199
0
Церква Московського патріархату заявляє, що не віддасть ПЦУ абревіатуру "УПЦ" й боротиметься за неї в судах

Керуючий справами УПЦ МП Антоній говорить, що "в законі (що вимагає перейменування релігійних організацій, центр яких знаходиться за кордоном) не сказано про УПЦ".

Про це він заявив в інтерв'ю Главкому, передає Еспресо.TV.



"Мінкульт зробив експертизу, в якій говориться, що ми нібито маємо все-таки перейменуватися. Вони склали список наших парафій і єпархіальних управлінь, яких зобов’язують перейменуватися. Однак ми вважаємо цей експертний висновок безпідставним і оскаржуємо його в суді. Також зараз нами ініційовані судові позови в Конституційний Суд стосовно антиконституційності цього закону", - зазначив один з керівників Української православної церкви Московського патріархату.

Також Антоній додав, що у березні згідно з рішенням суду Мінкульту та всім реєстраторам заборонили вносити будь-які зміни до назв релігійних організацій УПЦ.

"Мінкульт з цим не погодився і оскаржив його в апеляційному порядку. Але 22 липня цього року Шостий апеляційний суд відмовив Мінкульту у задоволенні апеляційної скарги, знову визнавши беззаперечність нашої аргументації. І знову Мінкультури не погодилося з цим рішенням і вирішив оскаржити це рішення в касаційному порядку. Але 11 грудня цього року Верховний суд залишив касаційну скаргу Мінкультури без задоволення", - наголосив керуючий справами УПЦ МП.

Що ж до того, що новостворена Православна церква України на чолі з митрополитом Епіфанієм згідно із даними реєстру Мінюсту має право на назву Українська православна церква і право використовувати абревіатуру УПЦ, то Антоній вважає, це незаконним.

"У судових позовах ідеться про те, що їхня назва не збігається з тією назвою, яку Томосом їм дали. Тут не може бути двох однакових назв різних організацій. Ми працюємо у тому напрямку, аби юридично вирішити цю проблему", - підсумував Антоній.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram

0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
купить iPhone 17 Pro Max в Одессе, цены в Украине
ТОП 10
Банки не стануть утримувати поточний курс долара: українцям розповіли, до чого готуватися
11 993
Весна вже скоро: погода на Буковині до кінця лютого
5 388
"Резерв+" призупинить роботу: що важливо зробити користувачам
5 081
У Чернівцях призначено нову головну лікарку Центральної міської лікарні: що про неї відомо
4 746
Стрілянина на Буковині: затримали чоловіка, який перебував у розшуку за військовий злочин
4 137
Для цвинтаря у Чернівцях хочуть купити земельні ділянки: чому з цим виникли проблеми
4 096
Затримували дезертира: поліція розповіла подробиці інциденту зі стріляниною в селі на Буковині
3 908
У Чернівцях прощаються із трьома загиблими героями: поліцейські віддали останню шану колегам
3 758
У Чернівцях десятки будинків на день залишаться без води: перелік адрес
3 387
«Не боялися дивитись в очі ворогу»: в Чернівцях попрощалися із трьома поліцейськими – фото
3 258