Нотр-Дам можуть і не відновити повністю

новини / Новини світу
1 309
0
Нотр-Дам можуть і не відновити повністю

Конструкція собору Нотр-Дам у Парижі настільки хитка, що ймовірність зберегти її повністю становить лише 50%.

Про це повідомляє AP.



"Визначна пам'ятка Парижу все ще настільки вразлива, що існує 50-відсоткова ймовірність, що структура буде врятована, оскільки риштування, встановлені до пожежі, становлять загрозу готичному стилю побудови пам'ятки", - заявив настоятель собору Патрік Шові.

За його словами, реставраційні роботи після квітневої пожежі, ймовірно, не почнуться до 2021 року. Настоятель висловив жаль, що Нотр-Дам не зміг провести Різдвяну службу в цьому році, вперше з часу Французької революції.

"Нам потрібно повністю прибрати риштування, щоб зробити будівлю безпечною, тому у 2021 році ми, ймовірно, почнемо відновлення собору", — сказав настоятель.

Одним з найскладніших етапів роботи є вилучення 50 тисяч елементів старих риштувань, встановлених у задній частині будівлі.

"Після того, як риштування знімуть, нам потрібно буде оцінити стан собору, кількість каменів, котрі необхідно видалити та замінити", - додав він.

Читайте також: У соборі Паризької Богоматері вперше за 200 років не буде різдвяної меси
За оцінками Шові, знадобиться ще три роки, щоб люди могли знову безпечно увійти до будівлі собору, але повне відновлення потребуватиме більше часу.

Як зазначається, президент Франції Еммануель Макрон має намір відновити собор до 2024 року, коли у Парижі має відбутися Олімпіада, але експерти ставлять під сумнів реалістичність цього терміну.

0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
купить iPhone 17 Pro Max в Одессе, цены в Украине
ТОП 10
У Чернівцях змінять графіки руху тролейбусів і автобуса: що потрібно знати пасажирам
8 975
5 гектарів квітів і 120 сортів: на Буковині квітнуть два півонієві поля
8 961
На заході України зранку гриміли вибухи: що відомо про ворожі удари
6 459
П’ять днів без їжі та води: у Чернівцях рятувальники дістали чоловіка з колекторної ями
5 453
У Чернівцях виставили на аукціон місця для торгівлі кавою: де найдорожче
3 907
У Чернівцях від завтра дорожчає вода: у водоканалі оприлюднили нові тарифи
3 810
Знову гірка втрата: на війні загинув захисник із Буковини Віталій Думитрюк
3 517
У Чернівцях чоловік побив дружину: під час обшуку у квартирі знайшли боєприпаси
3 093
«32 роки – шлях до нашої мрії»: ФК «Буковина» отримав чемпіонський кубок і відсвяткував вихід в УПЛ
2 657
Пари вдень – робоча зміна ввечері: де підзаробляють чернівецькі студенти
2 629