Міносвіти повідомило нові правила вступу до вузів у 2020 році

новини / Новини України
2 501
0
Міносвіти повідомило нові правила вступу до вузів у 2020 році

В Україні піднявся поріг вступу на бюджет, а абітурієнти можуть подати до 5 заяв на будь-які спеціальності.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки.



Поріг для бюджету підвищено до 125 балів

В 2020 році поріг для вступу на бюджет складе не менше 125 балів, одночасно вступники зможуть подати 5 заяв на будь-які спеціальності.

В наступному році вперше будуть приймати сертифікати ЗНО 4-х років: 2017 (крім іноземних мов), 2018, 2019 і 2020 по всім предметам. Вступник зможе подати сертифікати в будь-якій комбінації (можна подати в одному пакеті один сертифікат 2017 року, один 2018 і 2019, або ж всі одного року).

Електронна подача документів

Реєстрація електронних кабінетів і завантаження документів розпочнеться 1 липня, а прийом заяв і документів - 13 липня. Закінчується подача заяв о 18:00 22 липня - для вступників тільки за сертифікатами ЗНО, і о 18:00 16 липня - для вступників на основі співбесіди, вступних іспитів або творчих конкурсів.

Подання електронних заяв буде доступне не тільки для вступників на базі 11-ти класів, але і для вступників до магістратури. Крім того, можливість подачі документів через е-кабінети буде у пільговиків.

Порогові бали на деякі спеціальності

Для вступу на ряд спеціальностей встановлено порогові бали. Як і в минулому році 150 балів ЗНО з другого і третього предмету потрібно мати для спеціальностей "Стоматологія", "Медицина", "Педіатрія".

Підвищено конкурсний бал на спеціальності "Право", "Публічне управління та адміністрування", "Міжнародні відносини". З 130 балів він виріс до 140.

Творчий конкурс перед подачею документів

В 2020 році продовжиться практика творчих заліків та конкурсів перед подачею документів до вишів. Разом з тим, будуть перенесені і вступні іспити для деяких категорій вступників (учасники АТО, вступники із захворюваннями, які є перешкодою для проходження ЗНО тощо) до початку подачі заяв.

Обов'язкові сертифікати

Вступникам на бакалаврат обов'язково подавати сертифікат ЗНО з української мови та літератури.

Для навчання за спеціальністю "Економіка" і спеціальностями галузей знань "Управління і адміністрування" та "Публічне управління та адміністрування" додатково потрібно подавати сертифікат ЗНО з математики (математики або історії України для вступу на контракт).

Список спеціальностей з ЄВІ на магістратуру буде розширено

В 2020 році планується розширити перелік спеціальностей, на які потрібно буде здавати єдиний вступний іспит (ЄВІ) з іноземної мови у вигляді ЗНО на магістратуру. У 2020 році такий іспит передбачений для більш 80 спеціальностей.

На спеціальності "Право" і "Міжнародне право" крім цього вступники складатимуть єдине вступне випробування з права та загальних навчальних юридичних компетенцій.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

19:55
Цей додаток стрімко розряджає акумулятор вашого iPhone
19:37
РФ вдарила по цивільних об’єктах у Запорізькій і Дніпропетровській областях
19:20
Шість країн і ЄС обіцяють більше допомоги Україні та нові санкції проти РФ
18:59
Кікбоксери Буковини билися у напруженому чемпіонаті області
18:37
Військові знову активно замовляють будівництво фортифікацій
18:30
Розумне електроопалення: як налаштувати систему для максимальної ефективності*
реклама
18:17
Шахраї зламують акаунти в Instagram за допомогою образливих коментарів російською
17:59
Ці сім продуктів покращують пам'ять та роботу мозку: мають бути на тарілці

Колонка

Читають Коментують
У Чернівцях під час ремонтних робіт у кав’ярні виявили автентичний фасад
20 536
На зупинку на Калинівському ринку витратять майже три мільйони
5 739
Контролювали весь повітряний простір Європи: відомий мандрівник показав колишній секретний об’єкт на Буковині - відео
4 420
30 березня: церковне свято сьогодні, особливі прикмети дня і чого не можна робити
4 394
Не перевищуйте швидкість: де у Чернівцях працюють камери, які фіксують порушення ПДР
4 152
У Чернівцях відбувся всеукраїнський освітянський форум
4 044
У Покровську загинув військовослужбовець Чернівецького обласного ТЦК
3 936
Герої Буковини: під час виконання бойового завдання загинув Григорій Малиш
3 568
У Чернівцях завтра перекриють завантажену вулицю: будуть обрізати дерева
2 498
Витягати з того світу – це просто робота: Чернівецький центр екстреної медичної допомоги очолив рейтинг успішних реанімацій в Україні
2 252

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм