НБУ хоче дозволити українцям знімати готівку з карток у касах магазинів

новини / Новини України
909
0
НБУ хоче дозволити українцям знімати готівку з карток у касах магазинів

Держателі платіжних карток зможуть отримувати готівку з кас торговельних підприємств, громадського харчування та послуг, що застосовують реєстратори розрахункових операцій.

Про це повідомляє пресслужба НБУ.



"Національний банк пропонує надати можливість держателям електронних платіжних засобів (наприклад, платіжних карток) у разі потреби отримувати готівку з кас підприємств торгівлі, громадського харчування та послуг, що застосовують реєстратори розрахункових операцій (з відповідною реєстрацією). Також йдеться про оптимізацію норм щодо обліку таких операцій", - зазначили в НБУ.

У регуляторі зауважили, що таке рішення сприятиме зменшенню тінізації економіки, подальшому розвитку безготівкового сегменту та зростанню фінансової інклюзії громадян загалом.

Відповідні норми також містить ухвалений Верховною Радою Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг”.

Крім того, Національний банк урегулює питання щодо здійснення операцій з готівкою для подальшого переказу коштів суб’єктами господарювання, які не є фінансовими установами, але мають право надавати окремі фінансові послуги (на підставі виданої Національним банком ліцензії на здійснення таких операцій). Це відповідає нормам Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг".

Про це йдеться у проєкті постанови Правління Національного банку України "Про затвердження Змін до Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні" (далі – проєкт Постанови), що пропонується для громадського обговорення.

Зауваження та пропозиції до проєкту Постанови приймаються до 15 грудня 2019 року на поштову або електронну адресу Національного банку України.

Як відомо, раніше Національний банк змінив порядок ведення касових операцій у національній валюті та врегулював питання щодо: визначення суб’єктом господарювання місця та способу зберігання своїми відокремленими підрозділами щоденних фіскальних звітних чеків (щоденних Z-звітів) в електронній формі; порядку використання суб’єктами господарювання електронного підпису та печатки; надання суб’єктами господарювання на запит банку підтвердних документів, на підставі яких здійснюються готівкові розрахунки, що необхідні банку для вивчення клієнта з урахуванням ризик-орієнтованого підходу.

Такі норми містить постанова Правління Національного банку України від 7 листопада 2019 № 131 "Про затвердження Змін до Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні" , що набрала чинності 12 листопада 2019 року.

0 коментарів

РЕКЛАМА
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
ТОП 10
«За місяць робимо до 18 тонн»: як на підприємстві Буковини роблять натуральний сік — відео
38 248
Як квасити капусту: поради жительки Хмельниччини, яка готує її за давнім рецептом
21 274
«Дах – як решето, небо видно!»: на Буковині ветеран АТО просить допомогти із покрівлею
15 122
Проїхав понад 11 тисяч кілометрів на мотоциклі: у Чернівцях зустріли лікаря-мандрівника
11 395
Лікарям повідомили про підозру після смерті одеського мільйонера-забудовника
8 019
Від золотої діадеми до операції “Запад”: краєзнавець оживив історію рідного села на Буковині
6 446
Назвали громади Буковини, які найбільше коштів виділяють на ЗСУ
5 986
Замість спортивного об’єкта - житло: як ділянка під спорт у центрі Чернівців перетворилася на багатоповерхівку
5 560
У селах на Буковині спалах африканської чуми свиней: оголосили карантин
5 331
Повернувся з російського полону і знову пішов на фронт. Історія захисника з Буковини
4 086


Logo
“Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та Foreningen Ukrainian Media Fund Nordic в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів” в рамках реалізації
грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа.
Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів”


Copyright 2024. Всі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
при розміщенні посилання (для Інтернет-видань - гіперпосилання) на molbuk.ua. Посилання
(гіперпосилання) обов'язкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів.