Сьогодні – 30 років з дня повалення Берлінської стіни

новини / Новини світу
1 907
0
Сьогодні – 30 років з дня повалення Берлінської стіни

У суботу, 9 листопада, в Німеччині відзначають ювілейну 30-ту річницю повалення Берлінської стіни.

Сьогодні виповнюється 30 років з тих пір, як пала Берлінська стіна — тоді жителі східної і західної частин міста змогли вільно перетнути кордон.



В НДР Берлінську стіну офіційно іменували "Антифашистським оборонним валом", у ФРН — "Ганебної стіною".

В історію вона увійшла як найбільш матеріальне втілення "залізної завіси": Західний і Східний Берлін розмежували понад 155 км бетонних і металевих загороджень, додатково оснащених на більшості ділянок "смугою смерті".

Берлінську стіну було повалено 9 листопада 1989 року. В той вечір були відкриті для вільного проходу контрольно-пропускні пункти, а протягом декількох місяців німці з обох частин Німеччини зруйнували і більшу частину самої стіни.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують