Кабмін хоче відмовитись від старої системи груп інвалідності

новини / Новини України
1 401
0
Кабмін хоче відмовитись від старої системи груп інвалідності

Уряд планує відмовитися від системи градації інвалідності та перейти до Міжнародної класифікації функціонування, яка діє в Європейському Союзі.

Про це повідомила голова комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова, депутат від фракції "Слуга Народу", передає "Громадське".

За її словами, продовжується робота, яку раніше здійснювало Міністерство охорони здоров'я. За допомогою Міжнародної класифікації функціонування, уряд хоче позбутися системи інвалідності, яка залишилася з радянських часів.

"Ми імплементуємо до українського законодавства Міжнародну класифікацію функціональності, її вже перекладено на українську мову, але до кінця не проведено систему її ратифікації", - зазначила Третьякова.

Таким чином, соцполітика держави стосовно людей з інвалідністю та виплати для них будуватимуться не на групах, як це було раніше, а на розрахунку відсотка втрати працездатності, як це рекомендує Всесвітня організація охорони здоров'я.

Зміни мають сприяти збільшенню частки людей з інвалідністю на ринку праці.

На сьогодні, як каже Третьякова, Державна служба з питань праці стежить за тим, щоб 4% робочих місць у приватному секторі надавали людям з інвалідністю. У разі недотримання цієї квоти, представники бізнесу отримують від Державної служби праці штрафні санкції.

У комітеті з питань соцполітики планують цю ситуацію змінити, додавши квотування і на держслужбі.

0 коментарів

РЕКЛАМА
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
ТОП 10
«Росіяни шукали Бандеру й атовців»: у Чернівцях небайдужі допомогли переселенцеві, який виїхав з окупації
21 513
У Чернівцях приватний перевізник відмовляється від пільгового маршруту: скаржиться на розбиту дорогу
11 042
Опалювальний сезон у Чернівцях відкладається: коли у квартирах стане тепло
10 609
Планові знеструмлення: де на Буковині 21 жовтня не буде світла
8 239
У Чернівцях попрощаються із двома відважними захисниками
8 197
Загинув через вогнепальне поранення: що відомо про відважного захисника з Буковини Бориса Филипчука
6 015
Буковинський футболіст відіграв у прем'єрлізі за львівський "Рух" 58 хвилин
5 814
«У хаті рекордна температура – 10 градусів»: чернівчани скаржаться на холод у квартирах
5 813
Крав гравій із Черемоша: депутату міськради на Буковині повідомили про підозру
5 483
Ніколи не бажайте «всього самого найкращого»: чому так не варто казати
5 312


Logo
“Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та Foreningen Ukrainian Media Fund Nordic в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів” в рамках реалізації
грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа.
Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів”


Copyright 2024. Всі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
при розміщенні посилання (для Інтернет-видань - гіперпосилання) на molbuk.ua. Посилання
(гіперпосилання) обов'язкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів.