Рада проголосувала за анбандлінг ГТС

новини / Новини України
1 082
0
Рада проголосувала за анбандлінг ГТС

Верховна Рада прийняла законопроєкт про проведення процесу щодо виділення функції оператора газотранспортної системи (анбандлінга).

За прийняття в цілому законопроєкту №2239-1 проголосував 341 депутат при мінімально необхідних 226, передають "Українські Новини".



У законі встановлюється, що оператором ГТС, який перебуває в держвласності і не підлягає приватизації, може бути виключно суб'єкт господарювання, власником 100% корпоративних прав якого є держава або суб'єкт господарювання, 100% корпоративних прав якого належать державі.

При цьому забороняється повна або часткова приватизація оператора ГТС, повна або часткова приватизація основних фондів, що є об'єктами держвласності і яка використовується оператором ГТС в процесі здійснення діяльності з транспортування газу магістральними трубопроводами.

Нагадаємо, 18 жовтня Рада прийняла законопроєкт під анбандлінг ГТС у першому читанні.

Україна зобов'язана завершити анбандлінг до кінця року. Для цього необхідно прийняти низку змін в нормативно-правові акти, які забезпечать повну імплементацію вимог Третього енергопакету в регуляторну базу України.

У Росії заявляли, що якщо Україна встигне це зробити до кінця року, "Газпром" підпише новий транзитний договір на європейських правилах.


0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
ТОП 10
Після +40 Україну накриють грози: синоптик назвав дату різкої зміни погоди
36 840
На Буковині рятувальники виловлювали гадюку та ліквідовували гніздо шершнів
14 271
Вечірня ДТП у Чернівцях: рух ускладнений, запровадили реверс
11 382
На Буковині після рекордної спеки очікують дощі та зниження температури
8 726
«Ваші воюють, бо дурні»: у Чернівцях водій маршрутки ображав військових і лаявся на пасажирок
8 339
У Чернівцях звільнили водія маршрутки, який ображав військових і пасажирок
7 758
Школу на Буковині очолить новий директор: до комісії залучили представника батьків
6 780
Після рекордної спеки — грози та град: на Буковині різко зміниться погода
6 133
Лічені хвилини на порятунок: буковинські медики врятували чоловіка з ножовим пораненням у серце
4 452
На кордоні з Буковиною виявили старовинний годинник часів Німецької імперії
3 693