Національний банк України вводить в обіг нову банкноту номіналом 1000 гривень з 25 жовтня 2019 року.
Однак без скандалу й тут не обійшлося: дизайнери помітили на нових банкнотах "піратський" шрифт компанії Adobe.
Дизайнер Богдан Гдаль у своєму Facebook зазначив, що мова йде про кириличну версію шрифту Bickham Script Pro 3, який розробили дизайнери Adobe в 2016 році.
До цього часу в інтернеті поширювались "піратські", тобто, неофіційні версії цього шрифту. Одну з них і використали у Національному банку. Цим шрифтом написані слова "Одна тисяча гривень" на звороті банкноти.
Шрифти відрізняються розміром букви "в" у слові "гривень". В оригінальному шрифті "хвостик" цієї букви є дещо меншим та не таким широким, а "в" у "піратській" версії шрифту така ж, яка зображена на українській банкноті.
"При порівнянні напису на гривні чітко видно, що використаний саме крадений варіант, на який в Нацбанку просто не можуть мати ліцензії. Для перевірки цієї версії я написав автору шрифту Річарду Ліптону. Він переадресував мене на іншого шрифтового дизайнера, який працює в компанії Adobe - Франка Грісхамера. Саме компанія Adobe має всі права на цей шрифт", - написав Богдан Гдаль.
Adobe підтвердив, що на банкноті 1000 гривень і справді розміщено напис неоригінальним шрифтом.
"Шкода, що Національний банк України не помітив недоліків шрифту, про який йде мова. І це, безумовно, не Bickham Script Pro 3. В будь-якому разі, наша ліцензія не дозволяє вносити зміни у шрифт", – повідомили у компанії Adobe.
Наразі у компанії не коментують, чи будуть позиватися до НБУ через порушення авторського права.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
9-07-2019, 18:52
0
2 308