Росія може зіткнутися з можливим усуненням з Олімпійських ігор 2020 року в Токіо на тлі нового допінгового скандалу.
Про це повідомляє в неділю The Sunday Times з посиланням на свої джерела, передає РБК.
Йдеться про ситуації навколо звинувачень на адресу стрибуна у висоту Данила Лисенка. Його запідозрили в дачі неправдивих свідчень у справі про пропуск допінг-тестів. Пропустивши кілька допінг-тестів у минулому році, спортсмен надав підроблені документи, згідно з якими був хворий і не міг з’явитися на перевірки.
Джерела видання, знайомі з ходом розслідування цієї справи, повідомили, що адреса клініки, що видала довідку, була липовою. За вказаною адресою, стверджують вони, знаходиться зруйнована будівля. "Клініка була вигаданою – від реєстраційних номерів до фальшивих імен лікарів і липових документів. Тут [за цією адресою] немає клініки", – наводить газета слова свого джерела.
Підозри падають і на представників Федерації легкої атлетики Росії, які могли таким чином навмисно замаскувати допінгові порушення Лисенка, щоб уникнути перевірок і допомогти йому виграти "золото" на прийдешній Олімпіаді, пише видання.
Джерело впевнене, що, якщо звинувачення будуть доведені, російських спортсменів відсторонять від Олімпіади в Токіо.
Всеросійська Федерація легкої атлетики (ВФЛА) напередодні коментувала ситуацію навколо звинувачень у причетності до фальсифікації документів у справі Лисенка. "Ми зацікавлені в тому, щоб розслідування було об’єктивними, причин сумніватися в цьому у нас немає", – наводив коментар прес-служби ВФЛА "Спорт Експрес". У федерації додали, що надають Athletics Integrity Unit, яка веде розслідування, сприяння і у справі Лисенка, і щодо інших справ.
Повідомлення про загрозу усунення росіян від Олімпіади в Токіо надходять на тлі підготовлюваного засідання ради Міжнародної федерації легкої атлетики (ІААФ), де повинно буде розглядатися питання відновлення ВФЛА, членство якої було призупинено ще в листопаді 2015 року. Засідання має відбутися 8-9 червня в Монако.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram