Децентралізацію підтримують 60% українців - Негода

новини / Новини України
639
0
Децентралізацію підтримують 60% українців - Негода

В Україні реформу децентралізації підтримують 60% громадян.

Про це в Івано-Франківську для ЗМІ повідомив перший заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода, відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу про виклики децентралізації.



"З самого початку ми спостерігали нерозуміння мети і завдань цієї реформи. Втім, ми побачили, що українці з кожним роком все більше підтримують децентралізацію. Якщо ми починали з розуміння цієї реформи на рівні 13-16% громадян, то тепер 60% громадян підтримують її", - зазначив Негода.

За його словами, децентралізація – одна з найбільш успішних реформ в Україні. Однак виконавча влада не дуже охоче передає громадам свої повноваження, за якими йдуть ресурси, і це є ще одним викликом. Він додав, що нині в Україні налічують 888 об’єднаних громад. Ще в 66 громадах у червні проведуть місцеві вибори. Відтак, жодна політична сила не наважиться згорнути цю реформу, бо в іншому випадку вона "приречена на поразку".

"Наше завдання – не лише закріпити позитивний результат, а й обговорити нові політичні реалії і наступні кроки на продовження цієї реформи. ... Головний успіх цієї реформи в тому, що в неї повірили люди. Ця реформа - не лише передача повноваження і ресурсів, а й усвідомлення відповідальності за своє майбутнє. Це усвідомлення того, що питання місцевого значення мають вирішуватись у громадах, а не в міністерствах, в обласних чи районних адміністраціях…", - сказав перший заступник міністра.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:


Logo
“Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та Foreningen Ukrainian Media Fund Nordic в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів” в рамках реалізації
грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа.
Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів”


Copyright 2024. Всі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
при розміщенні посилання (для Інтернет-видань - гіперпосилання) на molbuk.ua. Посилання
(гіперпосилання) обов'язкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів.