Європейська мовна спілка відреагувала на усунення MARUV від Євробачення

новини / Новини України / культура, шоу-бізнес
2 707
0
Європейська мовна спілка відреагувала на усунення MARUV від Євробачення

Європейська мовна спілка (EBU), яка виступає організатором конкурсу "Євробачення", відреагувала на скандальне усунення співачки MARUV від конкурсу, поклавши відповідальність за відбір конкурсанта на НСТУ.

Відповідну заяву спілки оприлюднено на офіційному сайті конкурсу, передає УНІАН.



"Кожен мовник, що бере участь [у конкурсі] відповідальний за відбір свого учасника на пісенний конкурс "Євробачення" у відповідності до правил, встановлених Європейською мовною спілкою", - йдеться в заяві EBU.

Зазначається, що наразі український мовник веде перемовини, аби представити учасника Євробачення на цей рік. Його оголосять офіційними каналами Євробачення після підтвердження.

Раніше член наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України, політолог Віктор Таран заявив, що відповідальність за етап відбору українського учасника Євробачення начебто несе телеканал СТБ.

"Нагадаю, що у 2014 році Зураб Аласанія, тодішній керівник "Першого національного", підписав договір, яким передав права по організації конкурсу телеканалу "СТБ". Тому держава Україна в особі "Суспільного" не несе відповідальність за етап відбору і за прописування всіх умов. А несе канал безпосередньо "СТБ", який це все виписував", - вказав він.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що, співачка MARUV мала представити Україну на пісенному конкурсі Євробачення-2019, який відбудеться в Ізраїлі. Її перемога на нацвідборі спровокувала скандал – низка політиків та громадських активістів виступила проти кандидатури виконавиці, оскільки вона гастролювала в Росії.

На своїй сторінці у Facebook виконавиця написала, що заради участі в Євробаченні 2019 вона готова відмовитися від запланованих гастролей в РФ. Попри це, переговори між "Суспільним" і співачкою провалилися.

В НСТУ зазначили, що згідно з правилами Євробачення, мовник-учасник має забезпечити неполітичний характер конкурсу, а ситуація, яка склалася навколо нацвідбору цього року, має ознаки політизації.

"Суспільний резонанс, спроби тиску з боку політичних сил, втручання в дискусію культурних діячів і інформаційних структур країни-агресора фактично спричинили політизацію результатів національного відбору", - наголошується в повідомленні.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram

0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
купить iPhone 17 Pro Max в Одессе, цены в Украине
ТОП 10
Раптово втратив свідомість: на Буковині поліцейський трагічно помер під час служби
24 022
У Чернівцях група лікарів допомагала ухилянтам оформити інвалідність: подробиці
15 519
Підготовка до можливих паводків на Буковині та справні системи оповіщення: про що говорив Осипенко з головами громад
7 799
Буковинцю, який кинув гранату в поліцейських, повідомили про підозру
7 055
10 тисяч євро за кожного: на Буковині викрили схему переправлення ухилянтів
6 891
Світла буде більше: на Буковині оновили графік відключень світла на сьогодні
6 525
У Чернівцях низка будинків залишиться без води на невизначений термін: адреси
5 667
Апеляційний суд залишив під вартою підозрюваного у викраденні 13-літньої школярки
5 350
Спершу мороз, а потім дощ: як зміниться погода на Буковині цими вихідними
3 762
Найприбутковіша компанія у світі: хто очолив глобальний рейтинг
3 297