Світ відзначає Міжнародний день рідної мови

новини / Новини України
1 191
0
Світ відзначає Міжнародний день рідної мови

Світова громадськість 21 лютого відзначає Міжнародний день рідної мови.

Його встановлено у листопаді 1999 року на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної і культурної багатоманітності.



21 лютого 1952 року у Бангладеш (Східний Пакистан) пакистанська влада жорстоко розігнала акцію протесту проти урядової заборони на використання бенгальської мови. Після проголошення незалежності Бангладеш у 1971 році цей день відзначають у країні як день мучеників, вшановуючи пам’ять загиблих за рідну мову. Саме на пропозицію цієї країни ЮНЕСКО проголосило 21 лютого Міжнародним днем рідної мови.

За даними ЮНЕСКО, у світі існує близько 6000 мов, 43% з них перебувають під загрозою зникнення. На думку фахівців, це трапляється тоді, коли мову перестають, з тієї чи іншої причини, вживати та вивчати понад 30% її носіїв. Лише у Європі небезпека загрожує 30 мовам, а 13 із них перебувають на межі зникнення.

В Україні живе понад 130 національних меншин – носіїв 79 мов. Згідно зі статтею 10 Конституції державною мовою в Україні є українська. Але в нашій державі є також і мови, які перебувають на межі зникнення, зокрема два діалекти ромської, галицький діалект караїмської, а також кримчацька й урумська.

У нашій країні рідній мові присвячене свято – День української писемності та мови, яке щороку відзначається 9 листопада, в день вшанування пам’яті преподобного Нестора-Літописця.

Джерело: сайт "Укрінформ"

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram


0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
ТОП 10
Після +40 Україну накриють грози: синоптик назвав дату різкої зміни погоди
14 568
Відключення світла взимку: список речей, які українцям варто купити вже зараз
7 603
На Буковині рятувальники виловлювали гадюку та ліквідовували гніздо шершнів
6 233
У Єгипті в ДТП важко травмувалася 18-річна буковинка: дівчина у комі, родина просить про допомогу
5 827
Дністер стрімко міліє: до Хотина приїхала делегація з Молдови через критичну ситуацію
4 264
Сьогодні очікується аномальна спека: таких температур на Буковині ще не фіксували
4 253
Чоловіка з бронюванням звинуватили у спробі незаконно перетнути кордон з Румунією: що вирішив суд
2 732
У Чернівцях попрощаються з двома мужніми захисниками
2 392
У Чернівцях завтра попрощаються із захисником Станіславом Стефановичем
2 324
Люди загинули на залізничній платформі: з'явились деталі масованого удару по Київщині
2 265