Росія скликає засідання Радбезу ООН щодо ситуації в Україні

новини / Новини світу
1 189
0
Росія скликає засідання Радбезу ООН щодо ситуації в Україні

Росія ініціювала скликання 12 лютого засідання Радбезу ООН щодо ситуації в Україні під приводом четвертої річниці підписання Мінських угод, проте її справжня мета - відволікти увагу від спеціального засідання 20 лютого, присвяченого п’ятій річниці агресії проти України.

Про це повідомив речник Постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко в коментарі "Укрінформу".



"Нам відомо, що Російська Федерація звернулася до голови Ради Безпеки ООН з проханням скликати 12 лютого засідання Радбезу щодо ситуації в Україні. Задекларований привід – четверта річниця підписання Мінських домовленостей", - розповів дипломат.

Ніколенко додав, що російська ініціатива є черговою "димовою завісою", що має на меті відволікти увагу держав-членів ООН від першого комплексного обговорення російської агресії проти України на спеціальному засіданні Генеральної Асамблеї ООН 20 лютого, присвяченому 5-й річниці початку конфлікту.

"Якщо російська сторона так палко переймається Мінськими домовленостями, то чому досі не виконала жодного із пунктів цих документів? Чому російська делегація в ООН не скликала засідання Радбезу, коли підтримувані нею маріонетки сотні разів порушували режими припинення вогню, обстрілювали житлові квартали Маріуполя, Пісків чи Авдіївки, або її бандитські формування блокували роботу спостерігачів ОБСЄ, в тому числі шляхом знищення БПЛА моніторингової місії?" - наголосив він.

На думку українського дипломата, у конструктивну роль Росії у вирішенні ініційованого нею ж збройного конфлікту проти України в ООН не вірить ніхто, тому скликання цього засідання Ради Безпеки видається особливо цинічним.

Ніколенко додав, що Україна використає цю подію, аби привернути увагу до реальної ситуації на Донбасі.

"Натомість, під час засідання Україна разом з партнерами доведе до відома міжнародної спільноти актуальну інформацію про ситуацію на сході України. Як ми бачимо, останніми днями підтримувані Кремлем сили багаторазово обстрілювали позиції українських військових на Донбасі, в тому числі із забороненого Мінськими домовленостями озброєння", - зазначив дипломат.

Він звернув увагу на те, що вибір росіянами дати не випадковий ще й тому, що на 12 лютого в ООН також запланована презентація Плану гуманітарного реагування для України на 2019 рік. В Організації задекларували потребу в 163 млн дол. США для надання допомоги 2,3 мільйона українців, що постраждали внаслідок російської агресії.

"Гуманітарний вимір є однією із сфер, де консолідація міжнародних зусиль нині є найбільш актуальною", - пояснив дипломат.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

23:15
Не тільки м'ясо: 12 найкращих продуктів із високим вмістом заліза
22:58
Орбан зробив цинічну заяву про "те, що залишиться" від України
22:34
Папа Римський переніс астматичний криз, його стан критичний, - Ватикан
22:10
"Так несподівано": померла багаторічна завідувачка терапевтичного відділення лікарні на Буковині
22:00
У 4 знаків Зодіаку починається нове життя. Вони відродяться з попелу
21:36
Правила без винятків: 7 речей, які ніколи не варто прати в гарячій воді
21:15
«Раджу всім не вішати носа». Професору ЧНУ Юрію Макару – 90 років, а він досі викладає
ексклюзив
20:59
У Генштабі підтвердили ураження нафтоперекачувальної станції у Краснодарському краї
20:36
Снайпери ліквідували морпіхів РФ, які просувались через річку - відео
20:13
Українська ракета "Трембіта": експерт оцінив, чи зможе вона прорвати ППО Москви
19:58
Що робити, якщо домашній Wi-Fi погано працює: зверніть увагу на деякі предмети
19:38
Трамп погрожує Україні "проблемами" за відмову від угоди з ресурсами
19:16
Герої Буковини: на війні загинув молодий воїн Василь Беслюбняк
18:58
Чому каву п'ють з холодною водою: просте пояснення, що з нею потрібно робити
18:34
ЄС не може погодити 20 мільярдів євро для України
18:11
Українські біатлоністи - восьмі в естафеті ЧС-2025
17:59
Ця консерва - найкращий продукт для здоров’я людей похилого віку: зміцнить серце та кістки
17:40
Як правильно рахувати зарплату: скільки реально отримуємо на руки та чи вигідніше працювати через ФОП
17:20
Україна очікує на нові постачання F-16 цього року, - Зеленський
17:00
Хотів купити інструмент: на Буковині аферисти видурили у чоловіка 56 тисяч
16:40
В Міненерго звернулись до українців: що варто зробити кожному
16:20
В Коордштабі розповіли, хто для РФ в пріоритеті на обмін і чому не видають "азовців"
16:15
Діти в гуртку технічного конструювання створюють пристрої для військових
16:00
Ліквідація наслідків атаки на ЧАЕС триває дев’ятий день: яка ситуація
16:00
Названо найкорисніший десерт, який повинні їсти українці
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм