Дослідники з університету Сан-Дієго пояснили, чому навушники в кишені плутаються і яка фізика і математика стоїть за цим.
Спочатку вчені провели експерименти: вони помістили провід в кубічну коробку і трясли її з постійною швидкістю, пише 24 техно.
Вони періодично змінювали довжину проводу і швидкість тряски, повторивши дію 3415 разів.
З'ясувалося, що чим довше кабель і чим довше його трясуть – тим більша ймовірність того, що вузол сформується мимовільно. Це називається "спонтанне зав'язування схвильованої струни".
На вузол з навушників впливають також жорсткість і діаметр шнура, але довжина і час мають найбільше значення. Наприклад, якщо кабель менше 46 см – він не заплутається ніколи. У дроти від 46 до 150 см ймовірність утворення сильно зростає. Середня довжина звичайних навушників - 139 см, а це значить, що ймовірність спонтанного появи вузла становить майже 50%.
Відзначається, що Y-образна форма навушників тільки погіршує становище і збільшує ймовірність сплутування. Щоб цього не відбувалося, дослідники дають дуже просту пораду: носити навушники в спеціальній коробочці від виробників.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram