Супрун: Ліцензування лікарів розпочнеться вже цього року

новини / Новини України
1 284
0
Супрун: Ліцензування лікарів розпочнеться вже цього року

Закон про ліцензування лікарів має набути чинності до кінця 2019 року.

Про це сьогодні заявила в.о міністра охорони здоров'я Уляна Супрун в інтерв'ю "Радіо Свобода".



"Ми сподіваємося, що до кінця цього року закон уже вступить у дію. І з 1 січня п'ять років буде перехідний період, щоб лікарі могли отримати це ліцензування", - зазначила Супрун.

Закон є частиною концепції професійного ліцензування лікарів в Україні - нової системи навчання й доступу до лікарської професії.

"Лікарі повинні будуть отримувати ліцензію. Це означає, що треба мати освіту, стаж і складати іспит, щороку працювати над безперервним професійним розвитком, подавати бали, скільки балів є", - додала Супрун.

Студенти, які вступили на медичні спеціальності, від 2016 року вже навчаються за новою системою оцінювання знань і після закінчення вишу отримають професійне ліцензування.

2019 року для студентів-медиків починається єдиний державний кваліфікаційний іспит. Лікарі, які вже працюють, мають отримати ліцензії з 2020 по 2024 рік, склавши спеціальний іспит. Ліцензії потрібно буде підтверджувати що три роки.

Нинішня система атестації лікарів буде дійсною ще рік. Як зазначають у міністерстві, вона підтверджує стаж, але не професіоналізм і не якість роботи медика.

Нагадаємо, напередодні Супрун озвучила зарплати терапевтів, педіатрів та сімейних лікарів 2019 року.


0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
ТОП 10
Переправляв ухилянтів і контрабанду: на Буковині затримали начальника відділу прикордонного загону
30 260
"Очевидні проблеми зі здоров’ям": омбудсмен обурився станом мобілізованих у Чернівцях, - відео
21 985
Командир 107-ї бригади ТрО прозвітував про перші 50 днів роботи: що вдалося зробити
19 032
Сезон змій в Україні: як за 5 секунд відрізнити гадюку від безпечної змії
12 539
У ЧНУ хлопець зробив пропозицію коханій на врученні дипломів: вона відповіла «так»
11 672
Однорічний Влад живе у лікарні Чернівців без батьків: як можна його підтримати
10 166
У Чернівцях водій автобуса допоміг повернути матері загублену дитину
9 901
За лічені дні зібрали значну суму: як буковинці допомагають родині після трагедії на Дністрі
9 414
Після аварії під Чернівцями померла 11-місячна дівчинка: за кермом був батько дитини
9 286
Довгий час вважався зниклим безвісти: на війні загинув буковинець Костянтин Грекул
8 309