Стало відомо, як подорожчає алкоголь у 2019 році

новини / Новини України / економіка, бізнес
2 000
0
Стало відомо, як подорожчає алкоголь у 2019 році

За рік подорожчав весь асортимент алкогольних напоїв, зокрема, горілки і пива українського виробництва. Одна з причин - подорожчання яблук і цукру.

Про це повідомив голова Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко на своїй сторінці в Facebook з посиланням на дані Держстату, передає УНІАН.



Так, пляшка вітчизняного пива 0,5 л і пляшка горілки 0,5 л подорожчали на 11%, тоді як столові вина українського виробництва - на 7%.

В гривнях за рік горілка подорожчала на 9,2 грн за 0,5 л, а пиво - на 1,5 грн за таку ж ємність. На початок грудня 2018 пляшка горілки 0,5 коштувала в середньому по Україні 90,4 грн, а пляшка 0,75 українського вина - 62,3 грн. Вітчизняне пиво місяць тому в середньому можна було придбати за 15,1 грн.

"Цінителі самогону знають, що за рік вартість цукру знизилася на 10%, а яблук на 44%. Надходження до державного бюджету від акцизів на алкоголь перестали збільшуватися останні роки через падіння офіційного споживання, за винятком пива і вина, і, відповідно, виробництва. Це і стало причиною, з якої на 2019 не переглядались ставки акцизного збору, хоча в плані Уряду було підняття на 5%", - пише експерт.

Він зазначив, що саме це дає підставу говорити, що суттєвого зростання ціни на алкогольні напої не буде, якщо Міністерство економічного розвитку не прийме рішення підвищити мінімальні роздрібні ціни. Вартість тоді буде рости тільки через збільшення собівартості продукції темпами нижче, ніж загальна інфляція.

Крім того, в серпні українець міг собі дозволити купити на середню зарплату 111 пляшок горілки по 0,5 л, тобто на три пляшки більше ніж на початку 2018 року. На кінець серпня 2018 українець міг придбати 151 пляшку вітчизняного сухого вина 0,75, або на одну пляшку більше ніж у січні.

"Ймовірно, що і в 2019 купівельна спроможність нашої мінімальної і середньої заробітної плати вимірюється в алкоголі буде рости через те, що його ціна буде рости меншими темпами рівня доходів. Тобто купити горілки, вина і пива ми зможемо більше. Що поверне частину українців до вживання легальних напоїв", - зауважує Дорошенко.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:


Logo
“Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та Foreningen Ukrainian Media Fund Nordic в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів” в рамках реалізації
грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа.
Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів”


Copyright 2024. Всі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
при розміщенні посилання (для Інтернет-видань - гіперпосилання) на molbuk.ua. Посилання
(гіперпосилання) обов'язкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів.