США повернуть Україні картину, яку викрали під час Другої світової війни

новини / Новини України
1 282
0
США повернуть Україні картину, яку викрали під час Другої світової війни


Сполучені Штати Америки повернуть Україні картину.

Картину викрали у часи Другої світової війни. Про це Посольство України у США повідомило у Facebook, пише УНІАН.



Зазначається, що Посольство разом зі Службою зовнішньої розвідки України у співпраці з ФБР проводять процедуру повернення картини художника Михайла Паніна "Таємний виїзд Івана Грозного перед опричниною", яка у часи Другої світової війни зникла з Дніпропетровського художнього музею та згодом опинилась в США.

"Наразі це перший результативний випадок співпраці на офіційному державному рівні України та США у поверненні пам’яток культурної спадщини, незаконно вивезених за кордон", - підкреслили у посольстві.

Зараз триває фінальний етап розгляду судом позову, за результатами якого картина має бути офіційно повернена Сполученими Штатами до України. Для підтвердження походження картини саме з Дніпропетровського музею посольство передало в суд необхідні докази та очікує передачі полотна.

Також посол Валерій Чалий отримав листа від американців, в яких картина перебувала останніх 30 років і які не знали про те, що вона була вкрадена.

"Вони вітають відновлення справедливості і висловили впевненість, що цей мистецький доробок повернеться до своїх правочинних власників - народу України. Зі свого боку посол України в США подякував американцям за таку відповідальну позицію в дусі стратегічного партнерства двох держав і дружби їх народів", - повідомили у посольстві.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram

0 коментарів

РЕКЛАМА
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
ТОП 10
Буковину накриють заморозки: синоптики попереджають про похолодання
7 348
Затримання забудовника-афериста і перехід громад до ПЦУ. Новини Буковини минулої доби
6 460
"Непоправна втрата": не стало головного диригента драмтеатру Чернівців Володимира Шнайдера
6 013
"Не побачив" бронювання лікаря: на Буковині на працівника ТЦК склали протокол через порушення
5 493
"Молимося за мир": до Чернівців завітав предстоятель ПЦУ Епіфаній - фото
4 879
Залишаються ще два старі кіоски: у Чернівцях розібрали радіоринок
3 992
Що буде на місці будинку в центрі Чернівців, який обвалився два роки тому: у мерії відповіли
3 013
На Буковині розслідують справу щодо працівників ТЦК, які переправляли ухилянтів за кордон
2 792
«Верблюди» і підпільні цехи: як працює нелегальний тютюновий бізнес на Буковині
2 358
Оборонці «Азовсталі» та ЧАЕС: з ворожого полону повернулись 185 військових
1 750


Logo
“Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та Foreningen Ukrainian Media Fund Nordic в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів” в рамках реалізації
грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа.
Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів”


Copyright 2024. Всі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
при розміщенні посилання (для Інтернет-видань - гіперпосилання) на molbuk.ua. Посилання
(гіперпосилання) обов'язкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів.