У колишній УПЦ МП прокоментували прийнятий Радою закон про перейменування

новини / Новини України
1 424
0
У колишній УПЦ МП прокоментували прийнятий Радою закон про перейменування

У колишній Українській православній церкві Московського патріархату заявили, що законопроект №5309 щодо перейменування церкви порушує право на свободу віросповідання та дискримінує за релігійною ознакою мільйони віруючих громадян України і закликали президента Петра Порошенка ветувати його.

Відповідну заяву опублікував юридичний відділ УПЦ МП.



У заяві зазначається, що Україна є світською державою, що унеможливлює встановлення на законодавчому рівні якихось переваг або обмежень для тих чи інших релігійних об’єднань.

"А примушування Української Православної Церкви до зміни свого найменування є нічим іншим, як втручанням у її діяльність, що може призвести до непередбачуваних наслідків у суспільстві", - йдеться у повідомленні.

В колишній УПЦ МП наголосили, що змусити її до перейменування українська влада нібито хоче на угоду Православній церкві України, яка "хоче забрати собі цю назву".

"Вважаємо цей закон антиконституційним і маємо намір захищати свої права усіма законними способами. Звертаємось до Президента України застосувати до цього закону право вето", - додали у церкві.

Як повідомлялося, 20 грудня Верховна Рада проголосувала за проект закону№5309 згідно з яким Українська православна церква Московського патріархатумає змінити назву і вказати свою приналежність до Росії.

У цей день під парламентом зібрались на мітинг-молебень понад тисяча представників Української православної церкви Московського патріархату, які протестували проти перейменування.

У листопаді предстоятель УПЦ КП Філарет заявив, Київський патріархат звернеться до Верховної Ради з проханням ухвалити закон про зміну назви Української православної церкви (Московського патріархату) на "Російську православну церкву" в Україні.

Раніше новообраний предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній заявив, що після Об'єднавчого собору митрополит Онуфрій буде тільки митрополитом Російської православної церкви в Україні.

15 грудня Об'єднавчий собор обрав митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія (Думенка) на пост предстоятеля єдиної Православної церкви України.

Президент Петро Порошенко представив його як митрополита Київського і всієї України.

Також після обрання нового глави УПЦ глава УПЦ МП Онуфрій офіційно втратив титул митрополита Київського.

Після обрання Епіфаній закликав архієреїв та вірян приєднатися до новоствореної церкви.

0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
ТОП 10
Кинувся рятувати синів і зник: на Дністрі шукають чоловіка та двох малолітніх дітей
30 589
Чернівчанин отримав на НМТ 600 балів і став рекордсменом елітної Київської школи
14 619
Сезон у розпалі: скільки на ринках Чернівців коштують літні ягоди
7 755
У Чернівцях стартував сезон кавунів і динь: скільки коштують та звідки їх привозять
7 536
Співали «гімн СВО» й чекали на окупантів: у Чернівцях винесли вирок прихильникам РФ - відео
6 700
У Дністрі втопився 16-річний хлопець: тривають пошуки тіла
6 415
Нові підозри на Буковині: поліція виявила розкрадання коштів на ремонтах закладів освіти
6 109
«Непоправна втрата»: на Буковині попрощалися з військовим лікарем Іларіоном Дячуком
5 969
Трагедія на Дністрі: на Буковині з річки дістали тіла батька, дитини та юнака
5 861
Знову гірка втрата: у боях за Україну загинув буковинець Руслан Мойсюк
5 785