Білорусам заборонили молитися в храмах ПЦУ

новини / Новини світу
1 752
0
Білорусам заборонили молитися в храмах ПЦУ

Православні віруючі Білорусі не мають права брати участь в таїнствах нової Православної церкви України.

Про це заявив офіційний представник Білоруської православної церкви Сергій Лєпін в інтерв'ю "Радые Свабода".

Отець Сергій також сказав, що білоруські православні "не можуть брати участі" в богослужіннях православної церкви України.

За словами Лєпіна, Білоруська православна церква ставиться до новоутвореної Православної церкви України так само, як і Російська православна церква.

"Як до певних зовнішніх подій, які не мають відношення до життя канонічної православної церкви", - заявив він.

Також, за його словами, керівництво БПЦ не надсилало привітання Предстоятелю Об'єднаної православної церкви України Епіфанію.

На питання, чи будуть підтримуватися контакти між БПЦ та ПЦУ, Лєпін відповів несхвально.

"Які контакти? Звичайні добросусідські контакти. Ми не шукаємо війни, ворожнечі. Ми друзі для всіх. Дружба дружбою, але певні питання все ж окремо. Ні про які канонічні, літургійні відносини мова не йде. Вони неможливі з цією церквою", - відповів представник православної церкви Білорусі.

Він також заявив, що таке ставлення БПЦ до української церкви не означає, що ПЦУ сприймають як "не церкву-сестру".

"Ми ставимося до них як до представників, мабуть, іншої конфесії. Так само, як і до католиків, уніатів або як до будь-яких розкольників", - сказав білоруський отець Сергій.

Як повідомлялося, 15 грудня Об'єднавчий собор обрав митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія (Думенка) на пост предстоятеля єдиної Української православної церкви.

Російська православна церква і УПЦ Московського патріархату не визнають Собор канонічним, а представників об'єднаної української церкви називають розкольниками.

Білоруська церква - це підпорядкована Москві частина РПЦ, як УПЦ МП.

Вселенський патріарх Варфоломій запросив новообраного предстоятеля Православної церкви України Епіфанія на вручення томосу до Стамбула 6 січня.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Гроза, град, сильний вітер: на Буковині очікується різка зміна погоди
10 330
У Чернівцях у річці Прут втопився 22-річний хлопець
9 037
"Це могло мене вбити": у Чернівцях величезна гілка впала на авто з відомим науковцем - відео
8 312
Спіймали чоловіка, який кілька місяців "мінував" школи у Чернівцях: ким він виявився
5 721
Злива, гроза, буревій, град: Буковину накрила негода
4 478
Востаннє ремонтували пів століття тому: на Буковині відновлюють важливий міст - фото
4 348
Стало відомо про загибель воїна із Буковини Андрія Кирстюка
4 243
Пошкоджені будинки та повалені дерева: на Буковині через негоду понад 32 тисячі людей залишилися без світла
4 162
Світла не буде півтора години: у Чернівцях через аварійну ситуацію запровадили відключення
3 894
У Чернівцях ожила «Трояндова легенда»: в центрі міста проводять нову театралізовану виставу
3 459