Митрополит Епіфаній запросив єпископів УПЦ МП до помісної церкви

новини / Новини України
1 766
0
Митрополит Епіфаній запросив єпископів УПЦ МП до помісної церкви

У Михайлівському соборі в Києві завершилася перша літургія новообраного предстоятеля єдиної помісної Православної церкви України Епіфанія.

"Ми дякуємо Богу за те, що здолали багато перешкод і змогли створити єдину помісну церкву. Ми дякуємо його Всесвятості Варфоломію, дякуємо всім ієрархам, які були присутні на Соборі, а також Президенту Порошенку, який доклав усіх дипломатичних зусиль, супроводжуючи цей процес", - сказав новообраний предстоятель.



Окремо митрополит Епіфаній подякував патріарху Філарету, зазначивши, що він залишається почесним предстоятелем нової церкви і допомагатиме її розбудовувати.

За словами новообраного глави церкви, відбувся тільки перший крок, наступним буде вручення Томоса 6 січня в Константинополі. Також він додав, що двері об’єднаної церкви відкриті для всіх єпископів УПЦ МП.

Після літургії було оголошено, що Софійський собор буде головним храмом єдиної помісної церкви, але оскільки це історична пам’ятка, то служби будуть там вкрай рідко. Натомість постійно діючим кафедральним храмом митрополита Київського та всієї України буде Михайлівський собор.

Також стало відомо, що єпископи УПЦ МП, які були на Соборі, не змогли співслужити на цій літургії, бо поїхали у свої єпархії, щоб служити в храмах і пояснювати все пастві.

На літургії співслужили понад 10 єпископів та поминалися предстоятелі помісних церков, які є Диптиху.

15 грудня у Києві в Софійському соборі відбувся Об'єднавчий собор зі створення єдиної української помісної православної церкви, який обрав її предстоятелем митрополита Епіфанія.

Саме йому мають дати Томос про автокефалію української православної церкви, рішення про що 11 жовтня ухвалив синод Вселенського патріархату (материнської структури всіх православних церков світу).

Як раніше повідомив речник УПЦ (КП) архієпископ Євстратій (Зоря), це повинно відбутися 6 січня. Офіційна назва об’єднаної церкви за статутом – Православна церква України.

0 коментарів

РЕКЛАМА
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
ТОП 10
«За місяць робимо до 18 тонн»: як на підприємстві Буковини роблять натуральний сік — відео
29 077
Як квасити капусту: поради жительки Хмельниччини, яка готує її за давнім рецептом
19 235
«Дах – як решето, небо видно!»: на Буковині ветеран АТО просить допомогти із покрівлею
11 621
Лікарям повідомили про підозру після смерті одеського мільйонера-забудовника
7 544
Від золотої діадеми до операції “Запад”: краєзнавець оживив історію рідного села на Буковині
5 742
У селах на Буковині спалах африканської чуми свиней: оголосили карантин
5 138
У горах дощ з мокрим снігом: якою буде погода на Буковині завтра
3 948
Повернувся з російського полону і знову пішов на фронт. Історія захисника з Буковини
3 903
Встановили прапор на вцілілому будинку: десантники з Буковини звільнили село на Донеччині — відео
3 649
Нацбанк випустив нові пам’ятні монети: кому присвячені та який номінал
3 625


Logo
“Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та Foreningen Ukrainian Media Fund Nordic в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів” в рамках реалізації
грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа.
Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів”


Copyright 2024. Всі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
при розміщенні посилання (для Інтернет-видань - гіперпосилання) на molbuk.ua. Посилання
(гіперпосилання) обов'язкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів.