Для спорудження потерпілим житла бракує гравію і піску

новини
1 687
0
Нинішня повінь зруйнувала у Новоселицькому районі майже 500 помешкань – це одна з найбільших цифр по області. Будинки обіцяють відбудувати до зими.
– Нині реєстрація зруйнованих будинків триває і ця цифра постійно змінюється, – розповідає начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій Новоселицької райдержадміністрації Петро Романчук. – Найбільше зруйновано житлових будівель у Тарасівцях – 153 та Драниці – 115. Також повінь зруйнувала будинки в Мамализі – 81, Костичанах – 73, Ванчиківцях – 31, Маршинцях – 31, Новоселиці – 15, Топорівцях – один. Людям, які втратили будинки, виплачують допомогу із розрахунку 2000 гривень за квадратний метр, але не більше, ніж 60 квадратних метрів.
За словами Петра Васильовича, хати планують відбудувати за кілька місяців, щоби до зими туди вже заселилися люди. Головний архітектор району Олексій Клочун вважає, що це реально виконати, але зараз проблема виникла з піском і гравієм для фундаменту.
– У Драниці для будівництва житла вже розчистили і підготували шість ділянок, на яких були зруйновані хати, – каже Олексій Семенович. – Вісім ділянок для будівництва готові у Ванчиківцях, чотири – в Новоселиці. До роботи підключено всіх будівельників району, багато матеріалу вже завезено. Але поки що ми не можемо вирішити проблему із піщано-гравійною сумішшю, яка потрібна для фундаменту. Річ у тому, що нам не виділили ділянку для вибірки гравію, ось і змушені чекати початку робіт. Відбудувати будинки потерпілим до зими реально, але зводити фундамент поки що не можемо. Для будівництва у районі знадобиться 50 тисяч кубів гравію та 35 тисяч кубів піску. Коли їх отримаємо – невідомо.
Людмила ОСАДЧУК
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
У Чернівцях серед репатрійованих тіл загиблих виявили тіло окупанта
У страшній ДТП у Франції загинула також учителька із Чернівців: що про неї відомо
Неймовірний результат: школяр із Буковини склав НМТ на 200 балів із трьох предметів
ексклюзив
На Буковині затримали лікаря-онколога, який вимагав хабар від матері військового
Знову гірка втрата. Загинув захисник із Буковини Володимир Ігнатюк
Студенти і викладачі, які потрапили в ДТП у Франції, сьогодні повернулися до Чернівців
Повалений паркан замінили, а двері зняли: як виглядає Свято-Духівський собор в центрі Чернівців після конфлікту – фото
ексклюзив
На Буковині попрощаються із відважним захисником Василем Латковським
17 червня, 2025
Конфлікт біля собору в центрі Чернівців: поліція повідомила про кількість потерпілих
Загинув захисник із Буковини Владислав Коломієць
У Чернівцях біля Кафедрального собору між парафіянами УПЦ та ПЦУ сталася сутичка: що відомо - фото
77 021
Молитву українською так і не провели: віряни УПЦ МП прорвалися до храму Чернівців
55 365
Загинув захисник із Буковини Владислав Коломієць
28 025
Конфлікт біля собору в центрі Чернівців: поліція повідомила про кількість потерпілих
23 031
Дві людини загинули на місці: у поліції розповіли подробиці смертельної ДТП, що сталася в Хотині
20 100
У Чернівцях серед репатрійованих тіл загиблих виявили тіло окупанта
18 262
Сутичка біля собору між парафіянами у Чернівцях: що кажуть у поліції
15 529
Повалений паркан замінили, а двері зняли: як виглядає Свято-Духівський собор в центрі Чернівців після конфлікту – фото
15 057
Всесвіт дасть потужний поштовх тільки цим знакам Зодіаку: на кого чекає удача
12 770
Хто і коли збудував Свято-Духівський собор у Чернівцях - з історії храму
12 073