Weather

Нацбанк хоче, щоб банки розсекретили інформацію про рух коштів за рахунками клієнтів

Новини України
418
0
Нацбанк хоче, щоб банки розсекретили інформацію про рух коштів за рахунками клієнтів


Національний банк рекомендує банкам додати до договору з клієнтами згоду на розкриття банківської таємниці іншому банку, включаючи відомості про рух коштів за рахунками.

Про це йдеться в матеріалі hromadske.

На початку березня Національний банк розіслав до комерційних банків країни лист. У ньому йдеться про рекомендацію додати до умов договору банківського обслуговування згоду клієнта на розкриття банківської таємниці іншому банку, включаючи відомості про рух коштів за рахунками.

Зараз податкова не має доступу до банківських рахунків. Однак відповідна ініціатива закладена в урядовій Національній стратегії доходів до 2030 року. Наразі доступ до банківських рахунків податківці можуть отримати через суд.

"Податкова служба давно може отримувати окремі дані без рішення суду — за письмовим запитом, оформленим за законом, але йдеться лише про точкові запити. Повної картини за обсягами транзакцій, грошовим обігом чи контрагентами податкова не бачить — ця інформація доступна тільки за рішенням суду", — пояснює Богдан Слуцький, економіст Центру економічної стратегії.

Однак ДПС уже почала отримувати доступ до банківської інформації деяких платників податків.

"Наразі ДПС України вже має доступ до обміну інформацією на міжнародному рівні про доходи юридичних і фізичних осіб, який здійснюється без спеціального рішення суду", — пояснює менеджерка податкового та митного комітетів "Європейської бізнес-асоціації" Наталія Артемчук.

Саме це дозволило податковим органам провести перевірки українських моделей онлайн-сервісу Only Fans, примусивши їх сплатити податки за зароблені доходи.

Окрім цього, ДПС почала встановлювати тих українців, які продають товари через інтернет та отримують як оплату за них грошові перекази на власні рахунки. Так, через наявні електронні системи податківці тепер можуть отримувати дані про громадян, які "систематично отримують кошти на власні рахунки за продані товари, тобто фактично займаються підприємницькою діяльністю без державної реєстрації".

Також 10 січня набув чинності закон, який урегульовує опіку над майном людини, що визнана безвісно відсутньою, — він передбачає, що в такому разі до даних із банківських рахунків таких людей може отримати доступ нотаріус.

Національна стратегія доходів передбачає, що розкриття банківської таємниці для податківців може статися вже цього року, а найпізніше — 2027-го. У межах реформи податківці планують отримати доступ "до банківської таємниці, таємниці надавача платіжних послуг про обсяг та обіг коштів/електронних грошей на рахунках".

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують