
Російська армія використовує погіршення погодних умов для атаки позицій Сил оборони на Донеччині за допомогою авіації. Протягом березня 2025 року окупанти скинули близько 900 керованих авіабомб на Сіверському, Краматорському та Торецькому напрямках.
Про це у суботу, 29 березня, в ефірі Суспільне. Студія повідомив речник оперативно-тактичного угруповання Луганськ Дмитро Запорожець.
З ранку 29 березня російська армія вже скинула не менше п’яти авіабомб у зоні відповідальності ОТУ Луганськ.
"На сьогодні — понад триста авіаційних ударів ворог наніс по всій операційній зоні. Основні зусилля ворог концентрує на Торецькому напрямку, а також страждає населений пункт Костянтинівка. Якщо за кількістю КАБів, то якщо в середньому по три, то це майже 900 КАБів по всій нашій операційній зоні ворог застосував", — розповів Дмитро Запорожець.
За словами речника, 29 березня на Донеччині було туманно, і ворог уже завдав трьох авіаційних ударів, використавши не менше п’яти КАБів.
Окрім авіабомб, російська армія також застосовує дрони для атак по позиціях Сил оборони. Протидія дронам стала одним з основних завдань українських військових.
"Головна задача, яку ставить керівництво Хортиці та наше керівництво, це знищення пунктів управління дронів, а також особового складу, який їх застосовує. Наразі працюють спеціальні служби, які за можливості визначають зосередження таких пунктів. Якщо беремо по нашій операційній зоні, нещодавно було ураження такого пункту на підконтрольній ворогу території на відстані 20+ кілометрів із застосуванням HIMARS", — зазначив Запорожець.
За його словами, Торецький напрямок залишається найбільш активним у зоні відповідальності угруповання, де російські війська зазнають великих втрат.
"За інформацією від розвідників, напроти нас там стоїть 51 армія. Безвісти зниклих у цієї армії найбільше саме на Торецькому напрямку — це майже 13,5 тисяч військовослужбовці. Якщо беремо за минулу добу, то ворог там поніс втрати у 145 військовослужбовців у категорії "200", "300", — повідомив Дмитро Запорожець.
28 березня представники проєкту DeepState повідомили, що протягом останніх трьох днів кількість штурмових дій армії країни-агресора РФ у боях проти Сил оборони України перевищувала 200 разів за добу.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram