![Ситуація ускладнилася: на Буковині продовжує зростати кількість хворих на ГРВІ](/uploads/posts/2025-02/gryp_3.webp)
У Чернівецькій області ускладнена епідемічна ситуація з грипом та ГРВІ. Епідпоріг перевищений майже на 40%.
Про це molbuk.ua повідомив завідувач епідвідділу Чернівецького обласного центру контролю та профілактик хвороб Юрій Падурару.
Минулого тижня було зареєстровано 6220 випадків ГРВІ і це майже на 1,5 тисячі більше хворих, ніж попереднього тижня. 63% хворих - це у діти (3910 осіб).
"Маємо високий рівень інтенсивності епідемічного процесу. Порівняно з попереднім тижнем захворюваність зросла на 27%. Серед хворих на ГРІВ виділяються віруси типу А і типу Б. Це свідчить про активну циркуляцію вірусів грипу і про можливі ускладнення внаслідок хвороби. Ми рекомендуємо припиняти навчально-виховний процес в школах в разі відсутності в класі або в школі понад 20 відсотків дітей, які хворіють", - зазначив Юрій Падурару.
Інтенсивний показник знаходиться на 42,6% вище епідемічного порогу розрахованого для області.
Протягом тижня було госпіталізовано 108 осіб із них 60 дітей.
У Вижницькому районі зареєстровано 714 випадків ГРВІ.
У Дністровському районі зареєстровано 1291 випадок ГРВІ, з них 2 випадки COVID-19.
У Чернівецькому районі зареєстровано 4215 випадків ГРВІ, з них 1 випадок COVID-19.
У м. Чернівці зареєстровано 2505 випадків ГРВІ.
Лабораторно протягом тижня виявлено 3 віруси грипу типу А та 10 вірусів грипу типу В. Всього від початку сезону виділено 40 вірусів грипу.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram