У Чернівцях зо два десятки експертів, представників Вишеградської четвірки обговорювали впровадження реформи вищої освіти в Україні. Зокрема вели дискусії як краще організувати фінансування галузі для більшої її ефективності.
Зокрема, у Мармуровій залі ЧНУ представники Чехії, Угорщини, Польщі та Словаччини розповідали про реформу освіти у своїх країнах, про помилки та досягнення у цій галузі.
Супроводжувала делегацію заступник міністра освіти Інна Совсун. За її словами, реформа в Україні стартувала лише рік тому, і сьогодні говорити про конкретні результати та успіхи рано. Адже тиск громадянського суспільства країни з вимогою реформувати галузь є, а система і державна машина цьому опирається.
- Ми маємо кілька конкретних напрямків, згідно яких відбуватиметься реформа освіти. Зокрема, потрібно переглянути навантаження навчального процесу на студентів та викладачів. Бо вивчати по 10-15 предметів за один семестр, як це є в Україні, немає в жодній країні Європи. Тут чимало мають зробити й самі університети. І вже з наступного року університети зможуть впровадити нові стандарти, - пояснила Н.Совсун.
Також будуть нові вимоги й до викладачів: щодо їхньої кваліфікації, в тому числі з обов’язковим знанням іноземної мови. Ще потрібно змінити внутрішню роботу університетів, вони мають бути прозорими і відкритими, зокрема й у фінансових питаннях.
На запитання про недоліки в нинішній українській системі освіти, іноземці дипломатично ухилися від прямої відповіді і зазначили, що приїхали поділитися власним досвідом. А нав’язувати його не можуть, бо Україна сама має обрати свій шлях розвитку.
Такі зустрічі-дискусії учасники Вишеградської групи планують проводити в Україні чотири рази на рік.
13-10-2015, 16:08
0
1 561