Журналісти molbuk.ua пропонують переглянути добірку радянських фільмів, зйомки яких проводились у Чернівцях.
"Мечта" (1941)
Дія фільму відбувається в 1933 році. З бідних сіл Західної України, що належали в ті часи Польщі, тяглися в міста тисячі людей у пошуках роботи і щастя. Серед них Анна. Пропрацювавши всю ніч швейцаром в місцевому ресторанчику, під ранок поверталася вона до своїх обов'язків прислуги в мебльованих кімнатах під гордою назвою "Мрія". Всі мешканці цього пансіону - люди, зламані життям, марно намагаються випрямитися, але, незважаючи на всі зусилля, так чи інакше терпящие поразки в сутичці з безжальним світом. А на чолі цього корабля, який ось-ось піде на дно, варто мадам Скороход, яка переконана: вже вона-то "вибилася в люди". У ній парадоксально змішувалися співчуття і найжорстокіша нещадність до тих, хто нижче її за соціальним статусом, всепоглинаюча скупість і така ж безмірна любов до сина-невдасі, заради якого вона жила, трудилася, здійснювала ницості, розуміючи в глибині душі всю марність цих зусиль.
Гадюка (1965)
"Гадюка" — радянський чорно-білий художній фільм, історична драма. Зняв режисер Віктор Івченко на кіностудії імені Довженка в 1965 році за однойменною повістю Олексія Толстого. Прем’єра: 1965 - Київ, 1966 рік - Москва. Натуральні зйомки проходили у Чернівцях.
Проверка на дорогах (1971)
Радянський військовий фільм 1971 року народження, самостійний режисерський дебют Олексія Германа. Сценарій Едуарда Володарського заснований на повісті Юрія Германа (батько режисера) "Операція "З Новим роком!" про колабораціоніста, який приєднався до радянських партизанів з метою спокутувати свою провину за перехід на бік противника.
Шляпа (1981)
Герой фільму - популярний композитор і виконавець джазу. Людина він безумовно обдарований. Однак характер у нього ... м'яко кажучи, незручний. Він живе емоціями, його мало турбує доля люблячих його людей.
Комусь здасться, що він по-своєму правий; комусь - що він прогавив в житті щось найважливіше. Але так чи інакше, одне виразно: Бог допомагає йому...
Опасно для жизни (1985)
Спартак Молодцов - людина акуратна, непримиренна до будь-якого безладу. Виявивши якось обірваний провід високовольтної лінії, він, зрозуміло, не міг пройти повз. Але, як відомо, "жодна добра справа не залишається безкарним" - тепер Спартак спізнюється на роботу, улюблена сестра збирається з'їхати, а неймовірно активний грузин намагається ввернути йому хабар. Тим більше, що лагодити провід ніхто і не збирається...
Юденкрайз или Вечное колесо (1985)
Український кінорежисер Василь Домбровський зібрав цілу плеяду видатних акторів, які допомогли йому створити і випустити в світ фільм "Юденкрайс, або Вічне колесо". Історія про сільську дівчину, що мріяла отримати музичну освіту, показана на тлі постійної зміни влади в одному з багатьох буковельських містечок. Пристрасть і інтрига, любов і ненависть і везіння переплелися воєдино...
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.