Щеплення буковинських немовлят практично не розпочинається

Новини Чернівців / Життя
1 564
0
Щеплення буковинських немовлят практично не розпочинається

Наразі щеплення буковинських дітей першого року життя у більшості випадків практично не розпочинається, оскільки критично низькими є залишки вакцини "Пентаксим", котра є стартовою в Календарі щеплень. Також внаслідок відсутності вакцин АДП, АДП-м, АД-м не проводиться вакцинація дітей старшого віку та дорослих, а через відсутність імунобіологічного препарату АКДП, не відбувається щеплення дітей віком від 1 до 6 років. Про це повідомляє департамент охорони здоров’я ОДА.

Станом на 01.08.2015 року забезпеченість Чернівецької області імунобіологічними препаратами є такою: оральною протиполіомієлітною вакциною на 38% від річної потреби, інактивованою протиполіомієлітною вакциною на 68% від річної потреби, вакциною типу кір-паротит-краснуха – "Пріорікс" - 55%, вакциною типу дифтерія-кашлюк-правець-поліомієліт – "Інфанрікс" -  37%, "Пентаксим" - 40%, вакциною проти  гепатиту В - 40%, вакциною проти туберкульозу –  БЦЖ -  22% від потреби, вакцини АДП, АД-М, АДС-м, АКДП та проти ХІБ-інфекції взагалі відсутні в області протягом 2014-2015 років.

Зважаючи на значний дефіцит імунобіологічних препаратів, рівень вакцинопрофілактики в області є низьким. Зокрема станом на 01.08.2015  року щеплення дітям у віці до одного року проти  кашлюка, дифтерії, правця виконано на тільки 16,7% від запланованого річного обсягу. Щеплення проти гепатиту В-1 проведені новонародженим та дітям першого року життя на 29,2% від кількості дітей, що народилися. Вакцинопрофілактика дітей першого року життя проти поліомієліту проведена  на 15,7%, старшим дітям – від 18,8% до 55,4% у різних вікових категоріях. Щеплення новонароджених дітей проти туберкульозу в пологових будинках та відділеннях проведені на 29,9% від річного плану. Щеплення проти кору, паротиту, краснухи дітям першого року проведені на 40,5%  від річного обсягу, дітям старше року в межах від 26,5 – 46,9%.

Область потребує поставок всіх видів імунобіологічних препаратів відповідно до Календаря профілактичних щеплень. Зважаючи на це, Департамент охорони здоров’я Чернівецької ОДА впродовж поточного року неодноразово звертався з листом-клопотанням до Міністерства охорони здоров’я України щодо прискорення поставок імунобіологічних препаратів на Буковину. Також з метою раціонального використання залишків вакцин, в області було прийнято рішення першочергово щеплювати дітей першого року життя.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують