У Чернівцях відомий український письменник Андрій Любка презентував свою нову книжку "Карбід".
Презентація відбулася у рамках у рамках шостого Міжнародного поетичного фестивалю Meridian Czernowitz, що триває у Чернівцях протягом 4-6 вересня.
Чернівці побачили нову книгу Андрія Любки першими в Україні. За кордоном єдиними, кому пощастило швидше познайомитися з цим пригодницьким романом, були мешканці Праги (Чехія).
Події пригодницького роману "Карбід" розгортаються впродовж паркого й тривожного літа 2015 року, коли у вигаданому містечку Ведмедів група ентузіастів вирішує збудувати Фонтан Єдності з Європою.
Навіщо їм фонтан, чому за ними в’язниця плаче і за скільки в Україні можна придбати людську нирку – про все це автор пише з гумором і добірним песимізмом. У цій книжці є сливовиця, рибалки, гробар, сімнадцять розділів, спокуслива й хтива жінка, кілька вбивць, корумпований мер, геніальна ідея, Тиса і безнадія. Натомість у ній немає шенґенських віз, відповідей на всі запитання, кулінарних рецептів і порад, як розбагатіти. Написана для найширшого кола читачів.
Ось що розповів про свою книгу Андрій Любка кореспонденту molbuk.ua в інтерв’ю, яке відбулося після завершення презентації:
-Цю книжку я писав два роки і закінчив навесні цього року, - каже письменник. - Частково я її писав у Чернівцях, бо перебував тут на резиденції під час фестивалю Meridian Czernowitz. Цілий місяць я сидів на квартирі тут на вулиці Кобилянській. І замість того, щоби гуляти та насолоджуватися містом, зачинився і писав книжку. Тож значною мірою вона тут написана.
Ясна річ, що Закарпаття – це такий апогей усіх контрабандних процесів, есенція взагалі прикордоння як такого. Бо така маленька область має водночас аж чотири кордони. Це вже вражає. Але і Буковина теж заражена цим вірусом, має багатьох авантюрних персонажів, яких одні можуть називати кмітливими, такими хлопцями, які крутяться і заробляють гроші, інші – просто злочинцями і контрабандистами.
Після перестрілки в Мукачеві часто говорили, що ця книжка – про контрабанду. І це суттєво звужує її зміст. Я ніколи не хотів написати книжку про контрабанду, мені це нецікаво. Я почав її писати два роки тому, коли це людей не так цікавило. Мені йшлося про інше. Шестеро із восьми героїв – контрабандисти з великої дороги. Але я їх описую як певне уособлення оцього феномену прикордоння. Вони – цікаві персонажі, бо мені здається, що вони якоюсь мірою уособлюють саму Україну. Тобто Україна ніби хоче інтегруватися, і нічого для цього не робить. А все, що тут відбувається, це має бути підпільно, незаконно, і тому ці контрабандисти добре характеризують наш час і нашу країну.
Під час зустрічі у Чернівцях Андрій Любка зачитав кілька уривків зі своєї книги. Кожен охочий міг придбати її за 75 гривень. Після завершення багато шанувальників підходили до письменника, щоби він підписав книгу та сфотографуватися. Андрій Любка нікого не обійшов увагою, з кожним перекинувся словом і нікому не відмовив у автографі або фотографії.
Повний текст інтерв’ю з Андрієм Любкою читайте в четверговому випуску газети "МБ", десятого вересня.
4-09-2015, 21:32
0
3 376