Парк Шиллера у Чернівцях - черговий парк, який обслуговує міський трест зеленого господарства. Працівники тресту скаржаться, що люди не дотримуються правил поведінки у парку і перетворюють його у сміттєзвалище.
Даний парк знаходиться на території спального сектору. Багато мешканців завозять сюди своє побутове сміття. В цьому парку відпочивають багато людей, а за собою то ніхто не прибирає.
- В рамках місячника санітарного благоустрію в місті Чернівці, який проходить весною і осінню, школярі і студенти завжди долучаються до очистки даного парку. Також ми саджаємо дерева в тих місцях, де є полянки. Трестом зеленого господарства надається техніка, а також працівники, які допомагають прибирати територію і грузити побутове сміття, - каже Олександр Бряскало, керуючий міським трестом зеленого господарства. - Один раз в рік підприємство проводить тут покіс трави і вирізання самосіву. Як раз в серпні ці роботи проводилися, зараз ми все прибираємо і вивозимо.
-Тут можна побачити все: і побутове сміття, і залишки від вогнищ, і пляшки від води, пива чи алкогольних напоїв. Хоча працівники прибирають територію парку раз в місцяць, - все стає "на свої місця". Коли наступного місяця приходять - бачать те саме, що було й до прибирання. Люди не цінують нашу роботу.
Останнього місяця була рекордна кількість сміття. Мене здивувао те, що серед всього пробутового сміття були кульки з фатіном. Мабуть, якесь приватне підприємство привезло кульки з тканиною і лишили тут. Собаки ці кульки розірвали і цей фатін був рознесений по території всього парку , - каже пан Олександр.
- Ми намагалися боротися з цією ситуацією, навіть перекопували дороги кілька раз, щоб сюди не заїзжали машини.
-Штрафувати за недотримання правил поведінки наше підприємство не має право. Дана функція покладена на Шевченківську районну раду, на відділ екології і благоустрою, - зауважує Олександр Бряскало.
-До нас вже почали звертатися ті самі місцеві мешканці, щоб ми прибрали сміття, бо хтось знов завіз. Ми завжди реагуємо на ці виклики. Треба платити людям, потрібен транспорт, техніка. Прибираємо зазвичай два дні, і коштує один робочий день близько тисячі гривень.
Багато людей стверджують, що люди смітять тому, що не мають куди викинути сміття. Проте смітники дану ситуацію не в силах змінити.
- Ми встановлювали минулого року смітники на території парку, проте їх вкрали. Зараз смітники є біля входу в парк.
Виглядає парк погано й через те, що цього року не спилювали сухі і аварійні дерева. Якщо минулого року на це було виділено 50 тисяч гривень з коштів екологічного фонду, цьогоріч фінансування нема, тому й роботи ці не були виконані.
Для того щоб вирішити конфлікт з мешканцями місця треба чергувати в парку і штрафувати людей, які смітять.
-У нас нема фінансової можливості найняти охоронця, чи встановити відеоспостереження. Проте жителі цього району, яким небайдужа екологічна ситуація в місті, неодноразово фіксували номери транспортоного засобу, який викидував сміття на територію парку.
Трест зеленого господарства звертається до мешканців міста з проханням не смітити в парку, і зберігати нашу природу.
3-09-2015, 15:12
0
3 200