Синоптики запевняють: теплі речі діставати рано, можна ще навіть на море з’їздити.
Попереду на нас чекає ще майже цілий місяць літа, яке в цьому році погостює до кінця вересня. Синптики прогнозують навіть понад 30 градусів тепла. Так що і оксамитовий сезон, і бабине літо прийдуть за розкладом. Проте наприкінці вересня температура повітря значно знизиться, а наприкінці жовтня може випасти перший сніг із дощем.
– На початку вересня погода кардинально не змінюватиметься, – запевнила начальник відділу метеорологічних прогнозів Укргідрометеоцентру Людмила Савченко. – Доволі часто у вересні зберігатиметься ще літня погода – понад 30 градусів. Нічого аномального в цьому немає. Хоча цього року суха спекотна погода протримається досить тривалий період.
Загалом синоптики обіцяють незвично теплу і тривалу осінь, яка відразу закінчиться морозами. За їхніми прогнозами, вересень буде теплим з початку місяця і помірно теплим у другій половині, зі слабким вітром та мало дощовим. Похолодання із сильними вітрами принесе жовтень. Листопад обіцяє бути похмурим, дощовим, із заморозками, але майже без снігу. Грудень буде перехідним між осінню та зимою. На початку – похмурий, сніжний і морозний, а в другій половині – з ожеледицею та вітрами.
Метеорологи прогнозують день особливої небезпеки – 27 вересня, коли очікується різкий перехід від тепла до холоду. Така зміна може спричинити різке загострення хвороб, особливо хронічних. Тому людям із групи ризику потрібно бути обережними.
Бабине літо, за прогнозами синоптиків, настане наприкінці вересня – на початку жовтня і триватиме від трьох до 10 днів. У цей період денна температура повітря сягатиме +25 градусів. При цьому вночі може бути лише один-п’ять теплих градусів і навіть заморозки.
– Першим дзвіночком до початку не календарної, а осені "за фактом" стане різке погіршення погоди 26 вересня, – розповів народний синоптик Валерій Некрасов. – Перші заморозки прийдуть з 14 по 17 жовтня, а листопад вже буде справжнім передзимовим. Морози вдарять з 24 листопада та протримаються до кінця місяця. Засніжить з другого тижня грудня. А зима вступить у свої права лише із середини січня.
За словами начальника Чернівецького гідрометеоцентру Тетяни Негадайлової, починаючи з 2010 року на території Буковини розпочався період так званої низької водності, що особливо яскраво було помітно нинішнього літа.
– Якщо у червні кількість опадів ще була близькою до норми, бо зокрема на території Чернівців випало 90 міліметрів дощу при нормі 105, то у липні їх було майже у п’ять разів менше норми: 23 міліметри проти 103-х, – запевнила пані Тетяна. – Ще посушливішим виявився серпень. У першій декаді місяця дощі пройшли лише у гірських районах області. Через відсутність опадів накопичення вологи у грунті за вегетаційний період склало лише 57 відсотків від норми.
2-09-2015, 10:43
0
4 185