Внаслідок прибирання Єврейського кладовища в Чернівцях у людей виникли труднощі з пересуванням по території цвинтару. Високі дерева і кущі, якими заросло кладовище спилили, і лишили на землі. Через те, що вузенькі стежки заслонені великими сухими деревами, люди не можуть дістатися до могили родичів.
- Приблизно раз в місяць я прихожу на могилу родичів на кладовище. Останній раз до могили я дісталася дуже важко, адже мені прийшлося пробиратися через вузькі щілинки між могилами, одночасно вичищуючи собі дорогу. Справа в тому, що стежка, яка веде до потрібного мені місця була закидана спиленими деревами. Їх я фізично не могла звідти забрати, бо вони дуже важкі. Для їх вивезення однозначно потрібні сильні чоловічі руки, - каже чернівчанка Тетяна Побєгайло.
- Про проблему знаємо, та нічого вдіяти не можемо. Цим питанням займається єврейське товариство, що на вулиці Садовського, і фонд "Нова сім`я". Саме вони найняли бригаду для чистки кладовища, - зазначає директор МКП "Історико-культурний заповідник "Кладовище на вулиці Зеленій" Анжела Ніколаєва – Скарги стосовно неприбраних дерев ще надходили. Звичайно, ми повідомляємо про це відповідальних людей, та вплинути на їх дії ніяк не можемо, - продовжує пані Анжела.
Представники єврейського товариства свою відповідальність за прибирання території кладовища на вулиці Зеленій підтверджують.
- Ми взяли на себе відповідальність прибирати на території цвинтару. Фінансується це все повністю за пожертви євреїв з усього світу, - каже референт головного рабина Чернівців Олександра Онуфраш, - Дійсно, ще в квітні ми почали прибирати територію кладовища. Очищення території проводиться секторами. Спилюються всі старі дерева, кущі, збираємо все сміття… Вивезти все з цвинтару треба вручну, адже між могилами дуже малий прохід, ніяким транспортом не пройдеш. Повністю прибирання одного сектору може займати близька трьох тижнів, тому не дивно, що ті дерева ще там. Не так просто організувати їх вивіз. Після того як прочистять прохід вручну, сухі кущі і дерева треба буде зібрати в одну купу і вивезти за межі кладовища. Іноді виникають певні труднощі з транспортом. Також, ми шукаємо призначення для тої деревини, щоб воно не пропало, - продовжує Олександра Онуфраш.
Референт головного рабина Чернівців запевняє, що свою роботу виконають совісно, і все за собою приберуть. Найближчим часом прибирання секторів, де вже спилили дерева завершиться, і прохід буде звільнено.
1-09-2015, 13:11
0
2 330