RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Шахраї створили сайт-підробку БДМУ

Кіберзлочинці вигадують різноманітні схеми для обдурювання громадян, зокрема використовують фішингові сайти (сайти-пастки) або сайти-двійники.

Як розповідає начальник відділу боротьби з кіберзлочинністю УМВС України в Чернівецькій області Сергій Липка, звичайному користувачеві досить складно зорієнтуватися в великій кількості сайтів і не попасти на сайти-підробки. Особливо небезпечні підроблені сайти соціальних мереж, банківських і фінансових організацій. Тому, що там частенько потрібне введення паролів, номерів пластикових карток, особистих даних чи іншої фінансової інформації. Небезпека сайтів підробок у тому, що ви навіть не здогадуйтесь, що повідомляєте свої конфіденційні дані шахраям. Слід пам’ятати, що від аферистів не застрахований жоден сайт на планеті. Більш того, чим популярніший, відвідуваний і захищений сайт – оригінал, тим більше ймовірно, що його негайно почнуть підроблювати.

До прикладу нещодавно правоохоронці виявили сайти-підробки Буковинського державного медичного університету за посиланнями http://bmu.chernovtsy.ua/ та http://bukovinamedicaluniversity.com.ua/. Дані сайти ніби орієнтовані на іноземних студентів. Однак, за даними навчального закладу, єдиним офіційним сайтом Вищого державного навчального закладу України "Буковинський державний медичний університет" є сайт за посиланням http://www.bsmu.edu.ua/ та сайти в домені bsmu.edu.ua., а інформування  іноземних громадян щодо умов навчання та вступу на навчання здійснюється за допомогою сайтів http://applicant.bsmu.edu.ua/ (адмініструється співробітниками міжнародного відділу) та http://www.bsmu.org.ua/ (адмініструється офіційним представником університету в Республіці Індія).

За словами Сергія Липки сайти-підробки можна розрізнити за декількома ознаками:

- Адреса сайту. Зловмисники тут йдуть на різні хитрощі, бажаючи обдурити користувача, реєструють доменні імена, максимально схожі на оригінал, які іноді відрізняються лише одним символом. Тож уважно треба дивиться адресу сайту!

- Уважно вивчайте зміст сайту. Наявність дефектів верстки (зрушені блоки, картинки, текст, що наповзає один на одного, і так далі) і граматичних помилок. Це явна ознака, що з сайтом щось не так. Це або підробка, або сайт, власник якого неосвічений або економить на коректурі. І в тому, і в іншому випадку, вважаємо, вам там робити нічого. 

- Звертайте увагу на дати під повідомленнями, блоками, новинами. На підроблених сайтах дати, як правило, вже неактуальні, новини – прострочені. Це пояснюється просто – шахраям не дуже цікаво оновлювати сайти, та і технічно це нудно, адже потрібно переписувати код сторінки. Справжнього функціонала підроблений сайт за рідким виключенням не має, а завантажена лише "фотографія" головної сторінки.

- Проведіть курсором миші над пунктами меню, посиланням, заголовкам матеріалів (не натискуючи). Майже всі браузери підтримують функцію безпосередньої трансляції адреси конкретного посилання при наведенні на неї мишки - вгорі або внизу браузера "спалахує" довга адреса посилання, на яке наведений курсор. Всі адреси активних посилань мають бути різними! Якщо висвічується однакова адреса, особливо, якщо в кінці стоїть "заглушка" у вигляді знаків "=" або "#" - перед вами сайт-підробка. Однакові адреси говорять про те, що куди б ви не натискували - перейдете на одне і те ж потрібне шахраям вікно (наприклад, з вимогою ввести номер телефону або відправити СМС), або не станеться нічого ("мертве" посилання).

- На шахрайських сайтах практично ніколи не вказуються контактні дані, немає форми зворотного зв'язку, або вона просто не працює, або вказані в контактах дані - неправдиві. 

- Оригінальні сайти не просять відправляти СМС на короткі номери! Максимум - це запит вашого номера телефону, на який і проходить код. Але аж ніяк не навпаки! Для захисту від спаму і роботів успішно застосовується так звана "капча" - система безпеки, яка просить ввести символи, букви, цифри з картинки, виконати певну дію (наприклад, зібрати просту мозаїку) або виконати елементарну арифметичну дію (наприклад, 4+4=?). А вимога відправляти СМС на короткий номер, щоб "перевірити, чи людина ви" або "це звичайна антиспам-перевірка" - не більше, ніж шахрайство. Звичайнісіньке обдурювання з метою заволодіння Вашими грошима.

- Справжні сайти, що мають сервіси платних коротких номерів, ніколи не брешуть користувачеві про мету відправки повідомлення на короткий номер. Там завжди прямо вказується – перегляд фільму, особливий статус, дарунок, код доступу до контенту і так далі. Крім того, завжди вказується ціна і дається видиме і пряме посилання на сервіс уточнення.

Якщо Вам стане відомо про сайти-підробки чи іншу інформацію, що може слугувати попередженням вчинення кримінальних правопорушень, звертайтесь за телефоном відділу боротьби з кіберзлочинністю УМВС України в Чернівецькій області (0372) 59-17-65.
 
СЗГ УМВС України в Чернівецькій області
Редактор: Igor
18-08-2015, 11:32
Коментарів 0 Переглядів 2 039

Теги -

Це дуже важливий інфраструктурний проєкт для Буковини, каже Руслан Запаранюк

На Габсбурзькій височині в Чернівцях створять сучасний артпростір "На буковинському ґанку"
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Виставку присвятили 60-річчю від дня народження художниці Наталії Ярмольчук


Друге пришестя … Блог Ярослава Волощука
Цю подію так очікували у світі, наче йшлося про друге пришестя Ісуса Христа
"На Трампа сподіваймося, але люби, Боже, правду"
"Це важка, але необхідна правда, яку важко буде прийняти багатьом", - зазначає Сергій Рудик
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

22 січня компанія Samsung представила свій новий флагманський смартфон Samsung S25 Plus — модель, яка здатна задовольнити вибагливих клієнтів, що знаходяться у пошуку передових технологій та стильного дизайну.

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

Якщо ви або ваші близькі помітили ознаки, які можуть свідчити про розсіяний склероз, не відкладайте візит до спеціаліста.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.