"Бездонне" озеро та водоспад, що перетворюється на селевий грязекам’яний потік, а також каскади спокійної води, який у народі називають "Сині плеса" – місця, про які майже не знають туристи та навіть місцеві.
Мало хто знає, що на Буковині існує озеро, яке утворилося 300 тисяч років тому. А також "Сині плеса" – одне з див природи, каскад із п’яти ділянок глибокої й спокійної водойми.
На початку 1960-х років минулого століття безпосередньо на скелях "Синіх плес", а також поблизу цього природного дива знімали фільм "Білий птах з чорною ознакою з Іваном Миколайчуком у головній ролі.
Один із найвищих в Україні водоспадів знаходиться також на Буковині. Це водоспад Кізя.
- Під час частих повеней водний потічок водоспаду перетворюється на бурхливий і могутній селевий грязекам’яний потік, – розповідає краєзнавець Михайло Григоряк. – Він призводить до значних руйнувань (зокрема автодороги, що проходить біля впадіння потічка Кізя у річку Бісків).
Поблизу водоспаду науковці виявили та дослідили рослину, яку вчені всього світу безрезультатно шукали протягом багатьох років. "Це єдиний у світі дикий предок сучасної пшениці, – каже М. Григоряк. – Та найцікавіше, що знайшов цей вид рослини видатний біолог-генетик Микола Вавілов. Влітку 1940 року вчений приїхав сюди з експедицією і проводив дослідження флори. По доносу у шпигунстві під час експедиції на Путильщині його арештували і він загинув у сталінських катівнях".
Детальніше про маловідомі пам’ятки природи читайте в четверговому числі газети "Молодий буковинець" (від 6 серпня 2015 року).
7-08-2015, 15:54
0
9 202