У Чернівцях ціни на печиво та цукерки виросли на 40-70 відсотків.
Як розповіли кореспонденту molbuk.ua у відділі солодощів одного із гастрономів Чернівців, вартість цукерок продовжує зростати. Через це продавці навіть цінники не встановлюють — все одно їх щотижня доводиться міняти. А якщо встановлюють, то пишуть ціну за сто грамів, а не за кілограм — щоби не відлякувати покупців.
Відповідно, й купувати солодощі почали значно рідше. Особливо перестали купувати коробки цукерок та дорогі шоколадні цукерки. Перевагу віддають дешевим льодяникам на вагу, мармеладу, кукурудзяному печиву.
- Ми навіть зменшили асортимент цукерок у коробках, - розповідає продавець солодощів Ірина. - Майже взагалі перестали купувати солодощі люди пенсійного віку. В основному наші покупці — молодь та люди з середнім рівнем доходу. І навіть найбільші "солодкоїжки", які не можуть відмовитися від цукерок, купують те, що люблять, але в меншій кількості.
Натомість багато хто знайшов альтернативу солодощам. Наприклад, 20-річний чернівчанин Дмитро власноруч виготовляє карамель — із цукру та води. А
пенсіонерка Валентина ВІЗІНСЬКА вже забула, коли купувала собі льодяники. Тепер сама випікає печиво та торти.
Студентка Настя, якщо дуже хоче солодкого, йде ... до аптеки:
- Шоколад тепер дуже дорогий, на свою стипендію не можу собі дозволити часто його купувати, - каже дівчина. - Тому час від часу купую в аптеці гематогенні батончики, які підвищують рівень гемоглобіну. Вони дуже солодкі. Їх мало хто любить, але мені вони смачні. Щоправда, зловживати ними не можна.
21-07-2015, 17:37
0
3 229