Власник туристичної фірми з Чернівців хоче придбати собі зруйнований замок у Тернопільській області.
Про це йдеться у публікації видання "Терен", пише molbuk.ua
В матеріалі йдеться про один із старовинних замків Тернопільщини – Кудринецький, який знаходиться у Борщівському районі.
"Кудринці у Борщівському районі сусідують із хмельницькими: за Збручем – село з такою ж назвою. Колись одне село розділив кордон між Австро-Угорщиною та Російською імперією. Кордону вже немає, а Кудринців і далі двоє", - йдеться у публікації.
"Тернопільщині пощастило більше, - пишуть журналісти. - З цього боку, на високому плато над річкою Збруч, - руїни замку. Тут ходять легенди про закопані скарби. Та й самі руїни теж недешеві - їх оцінили у 60 тисяч гривень. На цьому місці хочуть відбудувати новий замок".
"А сучасна історія в Кудринцях теж залишила пам'ятку. Колись на цьому місці стикалися дві імперії: тут була Австро-Угорщина, а потім Польща, а на тому березі Росія, а згодом Радянський Союз. Цей кордон по Збручу з охоронцями по обидва боки наче став прототипом Берлінського муру. Залишки стіни і зараз видніються на городах. Тут зіткнулися два світи, розділивши родини, землю і релігію - на католицизм і атеїзм", - йдеться у публікації.
- На Водохреща йдуть на Збруч святити воду. Коли сюди приходили з процесіями святити воду, то люди з тієї сторони (Хмельниччини.- ред.) старалися якось оббігти той мур і хоча б цієї води набрати, щоби проковтнути, щоби мати свячену воду, - розповідає Ярослава Шлапак.
Міст у Кудринцях і досі тільки пішохідний. Щоб потрапити на той берег, треба об'їжджати через інші села. Можливо, ситуація зміниться, коли в Кудринцях масово з'являться туристи. А передумови є: замок планує взяти в оренду з правом викупу власник Чернівецької турфірми.
- Він замок купив в Ягільницях, також в Тернопільській області. І він практично… Тут у нас уже руїни, а там він уже відреставрований і на даний час вже туди привозить туристів, - пояснює сільський голова Кудринців Володимир Чорний.
Вартість руїн замку оцінили у 60 тисяч гривень. Орендар зобов'язується відбудувати його, зберігши історичний вигляд. Про розчищення підземного ходу в угоді не йдеться.
16-07-2015, 14:15
0
3 965