Чернівці посіли 20 місце у рейтингу найсприятливіших для бізнесу міст України.
Рейтинг
склав журнал "Forbes Україна". Попередній список Forbes складав два роки тому. Події, які відбулися в Україні за цей час, відсунули питання бізнесу на другий план. Країна переживала внутрішні перетворення і зазнала зовнішньої агресії. Враховуючи це, редакція виключила з дослідження шість міст, над якими Україна втратила контроль: Севастополь, Сімферополь, Донецьк, Луганськ, Горлівку і Макіївку
Навіть регіони, далекі від місць ведення бойових дій, відчули на собі вплив війни. Позначилися також теперішня економічна криза та зміни на зовнішніх ринках. "Основною тенденцією можна назвати повсюдне зниження доходів населення", − зазначає Максим Зінченко, керівник аналітичної компанії "Гео-М". "Втім, міста, які історично близькі до Євросоюзу, де традиційно багато "заробітчан", почуваються трохи краще. Також відносно стабільні міста, де видобувають корисні копалини на експорт", − додає Зінченко.
У лідери рейтингу вийшла Одеса, зумівши показати високі результати практично за всіма характеристиками, за винятком хіба що кількості тяжких та особливо тяжких злочинів, рівень яких у цьому місті становить практично половину від загального рівня злочинності. На другу позицію піднявся Львів, який є фактично центром тяжіння капіталів і продуктивних сил усього Західного регіону. Трійку лідерів замикає Харків, який опинився в прифронтовій зоні. Це не могло не позначитися як на економіці міста, так і на загальному тривожному стані його жителів, які остерігаються, що військові дії перемістяться і в Харківську область.
Рейтинг відображає привабливість українських міст для компаній, які працюють на споживчому ринку. Традиційно в дослідження не входить Київ. Цього року Forbes проаналізував 25 соціально-економічних характеристик у 25 обласних центрах та містах із населенням понад 200 000 мешканців. У підсумковому списку немає Полтави, виконком якої єдиний не надав інформацію за запитом Forbes.
Міста ранжовані за сумарною кількістю балів, отриманих при аналізі 25 характеристик, і об'єднані в шість груп показників. При оцінці за 24-ма характеристиками місто отримувало від одного до чотирьох балів. Наявність міжнародного аеропорту приносила додатковий бал.