На передову з Кельменецького району поїхала рятівна техніка. Рятівна, бо зараз, у спекотну погоду – а на Сході через кліматичні особливості вона особливо гаряча – бійцям у полі вона вкрай необхідна. Йдеться про мобільну лазню. Земляки закупили, своїми руками зробили і обладнали цілий банно-пральний комбінат на колесах.
Ініціатором є Лілія БОРТИЧ, керівник аграрного підприємства з Кельменців. Ділова жінка каже, що чекати доки держава здогадається та забезпечить потреби вояків, немає часу. Тому вкотре взяла з бізнесу чималу суму і придбала причіп. Спочатку він виглядав не дуже привабливим – велика металева коробка на колесах.
Але Лілія спланувала, розрахувала витрати, намалювала план лазні і звернулася за допомогою до земляків – кельменецьких чоловіків. Ті відразу взялися до роботи.
– Наші чоловіки з села Путрине – молодці. Без жодної копійки за власною ініціативою виготовили мобільну лазню. Я оплатила фінансові витрати – причіп, матеріали, обладнання, а чоловіки – виконали роботу. Вони всі техніки, знають, як і що робити, – нахвалює земляків та своїх працівників Ліля.
Мобільний банно-пральний комплекс – унікальна для польових умов річ. У ньому обладнали шість душових, встановили три великі пральні машини, електричний бойлер, на даху бак з водою об’ємом на дві тонни. Крім того, до цієї лазні спеціально придбали насос, щоб можна було накачати з криниці чи свердловини воду, є генератор, який дасть можливість працювати пральним машинкам та бойлеру без перерви і в екстремальних умовах. Також є й окремо навчена людина, яка буде обслуговувати цей комплекс і доглядати за ним.
– Наші хлопчики вже, напевне, забули, що таке комфорт. З минулого року вони добре знають, як це подовгу знаходитися в полі без будь-яких елементарних побутових умов. Тепер у третій батальйонно-тактичній групі 80-ї аеромобільної бригади буде трохи легше служити – вони матимуть, де помитися, попрати, відтак і почуватимуться людьми, – каже Л. Бортич, яка з перших днів війни на Сході – березня минулого року, – безперервно і самотужки допомагає бійцям.
Наразі банний комплекс у дорозі на Схід, везе також і супутні необхідні предмети для прання, миття та товари особистої гігієни для бійців. А разом з ним їде на війну й новий броньований бус із безпілотником та людьми, які вміють ним керувати. Вони спеціально навчалися і навіть отримали відповідні сертифікати. Всі ці витрати на обладнання та техніку перебрали на свої плечі наші земляки.
Бійці 80-ї бригади та всі буковинці дякують кельменчанам. А саме: Дмитру та Миколі Сандулякам, Віктору Мельничуку, Петру Іванському, Валерію Антонюку та іншим небайдужим землякам за велику і важливу роботу.
19-06-2015, 10:53
0
2 572