В школі запровадять 12-річне навчання. Таким чином хочуть розвантажити учнів та вчителів.
– У перехідних положеннях до законопроекту про освіту передбачено, що навчальні програми 12-річної школи починають діяти з 2017 року, – повідомила перший заступник міністра освіти Інна Совсун. – Тобто, перших випускників дванадцятирічки ми отримаємо у 2029 році. Тут не йдеться про те, що діти, котрі зараз навчаються у п’ятих-шостих або десятих класах, будуть переводитись на інші програми.
Завдяки змінам, випускники зможуть вступати у європейські вузи.
- З точки зору європейського і світового досвіду – це абсолютно правильний крок, - вважає директор Чернівецької гімназії №1 Віктор Шиманський. - Я це підтримую, оскільки наші діти, закінчуючи гімназію, часто вступають до вузів Європи. Ми вручаємо нашим випускникам міжнародні мовні дипломи, що дають їм право вступати до будь-якого європейського вузу. Так-ось, наші випускники не можуть вступати до вузу, оскільки не набрали відповідну кількість годин і їм немає 18 років. Вони змушені добирати цю кількість годин у коледжах, а потім і вступати.
"Впровадження 12-річної школи якимось чином урівняє можливості, продовжує В. Шиманський. - З іншого боку, якщо ми збираємося на 12 років ще довантажувати навчальні програми, то очевидно, що окрім відрази від цього у більшості дітей нічого позитивного не буде. Якщо ж ми збираємося дійсно розвантажити навчання, то це, безумовно, позитивний крок".
– У 2000 році ми вже переходили до 12-річного навчання в школі. Два роки повчилися чи три, а потім повернулися назад, - зауважив начальник управління освіти міськради Георгій Олійник. - Розумієте, якщо це буде експеримент, то це недобре. Коли це вже буде справді впроваджено, все продумано, будуть залучені кошти, проведеться потужна інформаційна кампанія, щоби батьки розуміли, що і до чого, тоді я підтримаю такі зміни.
12-06-2015, 13:42
0
1 770