Чернівчан закликають не нищити дерева на Зелені свята

Новини Чернівців / гаряча тема
3 105
0
Чернівчан закликають не нищити дерева на Зелені свята

На Зелені свята оселю прикрашають гілками дерев – липи, дуба, клена, ясена, травами і квітами на знак того, що Святий Дух дає життя усьому, що створено Богом. Ця традиція пов’язана з вірою в те, що зелень на Трійцю володіє особливою силою, яка захищає домівку від різного зла.

Намагаючись прикрасити свої помешкання до Зелених свят, чернівчани щороку обламують сотні дерев. Особливо дістається липам. Найбільше страждають дерева у парках і на околицях.

– Щороку спостерігаю, як на Зелені свята люди безжалісно ламають гілки дерев. Дехто тягне цілі оберемки, – розповіла по телефону мешканка Гравітона Олеся. – Не шкодують навіть липи на території школи №28, де навчаються їхні діти. Якось гуляла тут з донечкою пізно ввечері, бачу літній чоловік вириває липові гілки просто з корою. Кажу йому: "Що ви робите?". А він мені: "Нічого з цим деревом не станеться. Треба чимось на Зелені свята замаяти свою квартиру. Так завжди робили мої батьки, і я дотримуюсь цієї традиції". І продовжує далі ламати… Деякі дерева після свята всихають. А деякі дуже довго відроджуються. Коли дивлюся на них, плакати хочеться. Як люди не можуть зрозуміти, що нищать природу? Житло ж можна прикрасити квітами або травою. І не обов’язково ламати дерева. Після свят біля смітників височать цілі гори засохлих гілок.

– Я не радила би чернівчанам ламати гілки дерев, які ростуть на території міста, особливо на вулицях, і приносити їх додому. Вони дуже забруднені транспортними викидами, тому можуть завдати шкоди здоров’ю, – говорить інженер садово-паркового господарства міського тресту зеленого господарства Алла ХОМУТОВСЬКА. – Гілки потрібно ламати у лісі, при цьому обережно зрізати їх ножем. Однієї-двох буде цілком достатньо для оселі. Не варто брати їх оберемками, а коли засохнуть – викидати на вулицю. Краще використати для прикрашання житла трави і польові квіти, хоча теж у невеликій кількості. Якщо при ламанні гілок липи пошкодити 30 відсотків кори, дерево засохне. А щоб виросло нове – потрібні роки. Це саме стосується й інших дерев, які нищать на Зелені свята.

Зелені свята – це насамперед молитва, тому треба йти до церкви, – каже настоятель храму Пресвятої Трійці отець Володимир Плішка. – 30 травня – Задушна субота, коли молимося за душі померлих. А на Святу Трійцю зранку відправлятимуть святкову Літургію. Щира молитва принесе набагато більше користі, ніж гучні забави. Із давніх-давен збереглася традиція наводити до свят порядок у своїх оселях, прикрашати їх гілками липи, клена, ясена. Але для цього не обов’язково ламати цілі оберемки. Достатньо навіть кілька листочків або квіточок, пучечок зеленої трави. Заради одного дня завдавати стільки шкоди довкіллю не варто. Бо люди у місті інколи прикрашають не тільки свої домівки, а ще й сходи у під’їзді та вхідні двері. Вже за два дні усе це гілля засохне і його безжалісно викинуть на смітник. Ми не заперечуємо, що домівки треба замаїти на Зелені свята, але треба знати міру.

Довідка

У неділю, 31 травня, відзначатимуть одне з найбільших християнських свят – Святу Трійцю, або, як кажуть у народі, Зелені свята. Воно припадає на 50-й день після Великодня. Саме тоді на апостолів зійшов Святий Дух.

Наші далекі предки щиро вірили, що в цей день не можна купатися у водоймах, бо русалки могли затягнути на дно. На Трійцю освячували поля, щоб уберегти їх від повеней і градів. Наші прабабусі та прадідусі цього дня не давали худобі свіжої трави і не випускали її на пасовище. Пекли пшеничні пироги, обгорнуті капустяним або буряковим листям.

Вважалося, якщо на Трійцю пролити сльози на квіти або березові гілки, можна змити всі гріхи. Люди вірили, що трави після освячення мають цілющу силу. Тому хворим цього дня треба пити чай із м’яти чи меліси, а любистком мити голову і купати в ньому дітей.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

20:00
У Буковинських Карпатах на відомого ведучого Комарова напав ведмідь
19:40
Продажі Tesla у Європі падають третій місяць поспіль
19:20
Відома співачка із Чернівців заявила, що йде в президенти
19:00
Створення рахунку-фактури за хвилину: реквізити, шаблони та збереження історії у Приват24*
реклама
19:00
Аварія на водопроводі у Чернівцях: оновили перелік вулиць, які будуть без води
18:40
Важливі зміни у ПДР: кому дозволили рух смугою громадського транспорту
18:20
"Достойний воїн, коханий чоловік": не стало буковинця Василя Миронюка
17:59
«Пішов тато, а ми з братом за ним»: четверо членів родини Луцу з Буковини захищали і захищають Україну

Колонка

Читають Коментують
У лісах Буковини вже з'являються делікатесні гриби, але їх легко переплутати із отруйними
23 920
"Не цінуємо своїх": мандрівниця розкритикувала захват візитом ведучого Комарова на Буковину
10 518
На зупинку на Калинівському ринку витратять майже три мільйони
9 978
"Клята війна": стало відомо про загибель захисника із Буковини Геннадія Рясова
7 571
У Чернівцях зустрінуть двох відважних воїнів, які загинули у Донецькій області
7 516
"Наш бус повністю знищений": волонтери з Чернівців, які потрапили під ракетний обстріл у Кривому Розі потребують допомоги
7 491
У Чернівцях горіла церква: що відомо
7 322
Познімали металеві секції: у центрі Чернівців зруйнували парканчик - фото
5 413
У Покровську загинув військовослужбовець Чернівецького обласного ТЦК
5 106
Спланували цілу спецоперацію, але вона зірвалася: на Буковині прикордонники затримали чоловіків, які тікали до Румунії
4 434

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм