Чернівці демонструють абсолютну одностайність у ставленні до членства в Євросоюзі (78 % за, лише 5% проти) і НАТО (63% за, 15% - проти) - такі дані останнього соціологічного дослідження, опублікованого Forbes.com.
Міжнародний республіканський інститут (IRI) щойно випустив результати великого опитування, яке охопило 22 міста, 17000 респондентів і було проведено навесні цього року, щодо ставлення українців до політики, корупції, економіки, НАТО, Євросоюзу, Росії. Міста, в яких проводилися опитування, це всі обласні центри, які в даний час знаходяться під контролем центрального уряду, окрім Луганської, Донецької областей і Криму.
Що ж опитування показало? Красномовні цифри є наступні: 57% респондентів обрали б приєднання до Європейського союзу (у порівнянні з 13%, які хочуть приєднатися до Росії у формі митного союзу), а 47% проголосували б так у референдумі про вступ до НАТО.
У той же час, як показують цифри, є ще деякі досить значні регіональні відмінності. Відсоток тих, хто проти членства в НАТО, коливається від 51% в Одесі до 4% в Львові. У відповідях на питання про членство в Європейському Союзі діапазон навіть більший: лише 30% жителів Одеси, Харкова, Миколаєва хочуть приєднатися до ЄС, в той час як у Тернополі іх 92%.
Коментуючи результати досліджень, автор Forbes Марк Адоманіс, фахівець з проблем політики і економіки Східної Європи, пише:
"Є і деякі застереження. Найбільш проросійські області України не були включені в опитування, тому що вони в даний час окуповані Росією. Також цілком імовірно, що фокус опитування на великих містах призвів до більш прозахідних результатів, оскільки більш традиційно політично й соціально консервативні сільські райони не були включені в опитування.
Але навіть з цими застереженнями, українське суспільство справді рухається в більш прозахідному напрямку.
Чи Україна і далі розділена, запитує автор. Так. Але менше, ніж раніше.