На Буковині прикордонники презентували відреставрований бронетранспортер БТР-60 БП.
Ще півроку тому ця 30-річна машина нагадувала великий шматок металобрухту. Однак, після того, як за неї взялися буковинські волонтери та бійці прикордонного загону, військові не можуть нею натішитись, пише molbuk.ua
Першими випробовувати БТР прикордонники довірили чернівецьким журналістам. У вівторок прикордонники демонстрували здатність бронетранспортера на полях і навіть у воді.
"Це вже третя бойова одиниця, яку ми відреставрували на базі прикордонного загону, - каже Олег Максимів, заступник начальника Чернівецького прикордонного загону. - Перший наш БТР виконав свої обов’язки - вивіз 28 військовослужбовців мобільної військової застави з поля бою на Сході. Наразі машина знищена нашими військовими у ході виходу з оточення - аби вороги не могли нею скористатись. Ще одна машина виконує завдання у зоні АТО.
Прикордонники відновлювали БТР трохи більше місяця. Кажуть, що на ремонт не пішло жодної копійки: все робилося силами волонтерів і військовослужбовців.
"У скільки нам обійшовся ремонт, наразі нам важко сказати, бо є такі роботи, які люди робили власними силами, і вони не оцінюються", - сказав Олег Максимів.
Прикордонники провели демонтаж двигунів, капітально відремонтували гальмівну систему. Всі складові одиниці - вузли, агрегати - розбиралися, обслуговувались, змащувались і знову збиралися.
Бронетранспортер обладнали комулятивним захистом - решітками. Серед інновацій, які продемонстрували прикордонники - встановлена камера відеоспостереження, яка дозволяє спостерігати водію БТРу, що відбувається позаду бронемашини.
Уже через декілька днів цей бронетранспортер поїде на передову.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.