Цього року тюльпанове поле у Мамаївцях має величину в один гектар й на ньому квітне 70 сортів голландських тюльпанів. Лишень у неділю, 26 квітня, подивитися на поле приїздило понад дві тисячі туристів! Квітнути поле буде до кінця тижня. Тюльпанові поля уже десять років висаджує буковинський господар Олександр Стратійчук. Захоплення квітами він привіз додому з Голландії, де проживав вісім років.
Які саме тюльпани ви тут побачите? Важко описати їхнє різноманіття форми, аромату та відчуття на дотик. Усі квіти Олександр завжди висаджує чітко по кольорам та сортам, а тому вони утворюють барвисті геометричні візерунки. З року в рік найбільше дивують бузкові, оранжеві, рожеві з лимонним відтінком та червоні з білими візерунками тюльпани. Є і такі тюльпани, що на перший погляд нагадують маленькі троянди, бутон піона чи ранній нарцис. Вражає й аромат квітів, наприклад, тюльпани з білими посіченими пелюстками мають аромат дощу! Узагалі аромати квітів несподівані – деякі пахнуть ніжно й приємно, інші мають настільки інтенсивний запах, що одразу сильно паморочиться в голові. Ну а на дотик на полях ви навіть знайдете такі тюльпани, пелюстки яких по своїй міцності здаються пластмасовими.
- Любов до квітів привіз з Голландії, - розповідає Олександр Стратійчук. - Працюючи на голландському господарстві, вирішив, що хочу й сам вдома вирощувати квіти. Але усе було не просто: більше восьми років працював для того, аби висадити перше поле квітів. Добряче відпрацював, щоби купити 17 тисяч цибулин різних сортів тюльпанів. Потім вдома на Україні у вазонах пробував висаджувати перші тюльпани, а з часом розквітнули грядки біля оселі. Ну а перше поле з’явилося у 2005 році. Це дуже важка, але захоплива праця. Скажу так, це щасливе поєднання роботи та романтики. Хочеться нести людям радість, а коли поле відцвітає, збираю отримані цибулини. Одна із мрій - висадити поля у вигляді казкових героїв.
Якщо ви зайдете на тюльпанове поле, посеред десятків тисяч квітів один єдиний тюльпан буде здаватися дуже маленьким. Однак якщо зірвати усього 31 тюльпан, то такий букет уже важко утримати двома руками!
Не дивно, що уже другий рік українські туристичні агенції відкривають маршрут, який включає відвідування буковинського тюльпанового поля. Відтак, на поле їдуть туристи з усіх куточків України. "Я розумію захоплених туристів, бо пригадую, як сам вперше побачив поле тюльпанів у Голландії у 2000 році", - наголошує господар.
Однак за красою ховається дуже важка фізична праця та чималі затрати.
- Сто тисяч гривень - у таку приблизну суму мені обходиться тюльпанове поле від посадки восени до збору цибулин у червні, - пояснює Олександр. - А скільки зусиль потребує: селекція, збір цибулин - усе це робиться вручну. Кропітка важка праця. Але робота із землею дарує чимало енергії, а коли зацвітають квіти стільки світла та радості! І якщо я зараз скажу, що завдяки тюльпанам моє життя розквітнуло та заграло особливими барвами, це не буде перебільшенням.
ВажливоПоле буде квітнути до п’ятниці, 30 квітня. Вхід на поле - 10 грн., для дітей та пенсіонерів - безкоштовно.
27-04-2015, 16:01
0
12 053