На Буковину з далекої Африки повертаються лелеки та ластівки

Новини Чернівців / новини
5 109
0
На Буковину з далекої Африки повертаються лелеки та ластівки

З далекого вирію на рідну Буковину повернулися лелеки, а з дня на день очікується приліт ластівок та зозуль. Свою‭ ‬мандрівку‭ ‬птахи‭ ‬починають‭ ‬ще‭ ‬наприкінці‭ ‬січня,‭ ‬бо‭ ‬дорога‭ ‬з‭ ‬Африки‭ ‬додому‭ ‬досить‭ ‬далека‭ ‬і‭ ‬пролягає‭ ‬через‭ ‬пустелю‭ ‬Сахару.‭ ‬Щодня‭ птахи ‬долають‭ ‬по‭ ‬400-500‭ ‬кілометрів.

Перші лелечі зграї почали з’являтися в області 27 березня, нині долітають останні з них. В області є два види цих птахів: чорний та білий лелеки.

- Чорний лелека занесений до усіх трьох видань "Червоної Книги України", - розповідає завідувач‭ ‬відділу‭ ‬природи‭ ‬Чернівецького‭ ‬краєзнавчого‭ ‬музею Ігор‭ ‬СКІЛЬСЬКИЙ. - В області налічується 13-15 пар чорних лелек. А ось чисельність білого лелеки - 600-800 пар. Наразі в область повернулося майже 90 відсотків лелек, долітають лишень невеликі зграї. Відомо, що лелеки зимують в Африці. Дорогою додому за один день вони долають відстань приблизно у 400 кілометрів. Майже‭ ‬80‭ ‬відсотків‭ ‬лелек‭ ‬повертаються‭ ‬в‭ ‬ті‭ ‬місця,‭ ‬де‭ ‬з’явилися‭ ‬на‭ ‬світ.‭ ‬Першими‭ ‬прилітають‭ ‬самці:‭ ‬будують‭ ‬нові‭ ‬гнізда‭ ‬чи‭ ‬займають‭ ‬старі.‭ ‬За‭ ‬ними‭ ‬через‭ ‬два-три‭ ‬тижні‭ ‬прилітають‭ ‬самки.

Перебуватимуть лелеки на Буковині до кінця серпня чи середини вересня. Цікаво, що перед відльотом у вирій збирається зграя лелек й відбирає у дорогу лишень найсильніших з птахів. Кволі, хворобливі лелеки вимушені залишатися в області, їхнє життя залежить від підтримки та доброти людей.

Також після Благовіщення на Буковині очікується повернення ластівок та зозуль.

– Зазвичай ластівки, які зимують в Африці, прилітають після Благовіщення, якщо тепла весна, – зауважує Ігор Скільський. – На Буковині водиться три види ластівок: сільська, міська і берегова. Розрізнити їх можна за довжиною хвостика та кольором оперення. Наприклад, у міської та берегової ластівок – короткий хвостик, а в сільської – довгий. Ластівки – надзвичайно корисні птахи: вони поїдають шкідливих комах у великих кількостях. Впродовж літа одна ластівка ловить до мільйона комах. А ось зозуля – єдиний птах-паразит, який не відкладає яйця і не висиджує пташенят. Вона підкидає свої яйця в гнізда інших птахів. Хоча і цей птах також дуже корисний. Зозуля знищує волохату отруйну гусінь, яку не їдять інші птахи.

Цікавий факт
У Кельменецькому районі була впіймана ластівка, яка виявилася закільцованою у Дурбані Південно-Африканської Республіки.

Пізнавально
Одними з перших на Буковину прилітають шпаки, вони з'являються в останніх числах лютого. На початку березня долітають чібіси та польові жайворонки. Трохи пізніше з'являється співочий дрізд. Він веде таємний спосіб життя. Але виявити птаха можна: по його пісні, яка є не менш красивішою за соловейкову. До речі, солов'ї прилітають у середині квітня, за ним - зозуля. Після Благовіщення прилітають ластівки. Найпізніше до нас прилітають очеретянки, берестянка та стрижі (їх ще називають чорні серпокрилці).�
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують