Депутати міськради за тиждень до вступу в дію нових тарифів на газ та електроенергію закликали президента скасувати підвищення цін. При цьому сварилися й навіть побилися. Щоправда, тарифи президент не скасував, бо і не мав права це робити. Та і звернення до нього так швидко не могло дійти. Очевидно, що звернення – "продукт внутрішній". Незабаром місцеві вибори, тож депутати так "задобрюють" чернівчан.Ухвалення звернення на минулій сесії міськради супроводжувалося елементами і шоу, і бойовика. Депутати згадали, що на носі вибори до місцевих рад і нарешті зрозуміли, як вплине на їхніх виборців подорожчання тарифів за комунальні послуги. Однак чи то не знали, чи то "забули" про те, що президент не спроможний вплинути на рішення Національної комісії, яка регулює вартість комунальних послуг.
Обранці позмагались у писемній творчостіДепутат Анатолій Чесанов вимагав у мера Олексія Каспрука розглянути питання про звернення до президента першим у порядку денному. У баталіях між обранцями в одній з перерв Чесанов навіть вдарив депутата Ігоря Урсуляна.
У тексті свого звернення до президента Чесанов "наїхав" на уряд Яценюка, "з мовчазної згоди котрого значна частина українців уже в найближчі місяці опиниться на межі виживання"
(чи не наїзд на уряд і був метою звернення?, – авт.)Проте депутати не схвалили текст Чесанова. Після цього "фронтовик" Роман Дрінь запропонував власний варіант звернення: забрав з першої версії всі згадки про Яценюка.
– Бо текст Чесанова був провокаційним, – пояснює Роман Дрінь. – У нього переважало політиканство. Цей проект лише би пересварив депутатів міськради, і більшість його би не підтримала. Після цього Чесанов і ще кілька депутатів кричали б, що вони єдині борці за інтереси народу, а ось інші їх не підтримали. Ми ж запропонували главі держави конкретні шляхи, як зменшити удар по звичайних людях. Перше – це використання для потреб населення власних енергоресурсів, які виробляє Україна. Друге – це знищення корупційної складової в енергетичній сфері, її демонополізація та деолігархизація".
"Можемо зменшити тариф. Депутати готові покрити різницю?"Звернення чернівецьких депутатів досить запізніле й нелогічне, бо шукати шляхи вирішення проблеми з тарифами потрібно було ще рік тому, коли уряд Яценюка анонсував про період "затягування" пасків, каже
політолог Ігор ГАВРАДА."Від такого звернення, особливо зважаючи на те, як воно приймалося та хто його ініціював, не те, що пахне популізмом, а й відверто смердить, – каже політолог. – Якщо депутати настільки переймаються інтересами громадян, то це похвально. Але вони повинні були вступати в гру тоді, коли можна було якісь правила встановлювати, а не тоді, коли неможливо їх змінювати. І ви, і я ще рік тому чули про те, що будуть підвищувати тарифи. Депутат, який переживає за людей, може знаходити додаткову інформацію, може достукатися до комісії тоді, коли рішення ще не було прийнятим. А в цьому випадку тут лише популізм".
Схожої думки про депутатів Чернівецької міськради і у Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.
– Цей тариф приймається не за "велінням" комісії чи президента. Є певні економічні обгрунтування, і я скажу вам, що ні президент, ні комісія не зацікавлені в тому, щоб підвищувати тариф, – каже
заступник керівника прес-служби НКРЕКП Олександр СТАСЮК. – Ми розуміємо, що цей факт викликає негатив у населення. Але чому всі говорили, щоб люди були готові до підвищення тарифів? Бо ті депутати популізмом займалися! Вони вже загнали ті водоканали і підприємства у боргові ями в усій Україні. Там уже все гниле, постійні прориви… Бо не проводили жодних модернізацій. А чого їх не проводили? Бо всі ці підприємства були дотаційними.
– А зараз у держави просто грошей немає, і тому й змушені підвищити тарифи, – каже О. Стасюк. – Якщо ваші депутати зобов’язуються з міського бюджету тому ж водоканалу доплачувати ту різницю, тоді немає проблем! Тоді ми можемо хоч по одній гривні встановити тарифи! Але тоді ми обдуримо самі себе. Якщо гроші мали йти на лікарні, то платитимемо за воду. А, здається, гроші у ваших Чернівцях ще не падають з неба?
– Не забувайте, що Національна комісія – це не "сіли хлопці й випили по 100 грамів". Нас теж перевіряє Генеральна прокуратура. Тому, якщо ваші депутати так хочуть зменшити тарифи, то нехай шукають шляхи, які би дозволили перекрити цю різницю. Або нехай шукають місцевих меценатів, – зазначив О. Стасюк.
Микола КОБИЛЮКЩо депутати просили в президента:- скасувати постанови Нацкомісії, які передбачають підвищення тарифів на світло і газ;
- зобов’язати Нацкомісію та Міненергетики розробити процедуру надання газу для населення лише власного видобутку з відповідними цінами;
- припинити діяльність на газовому та енергетичному ринках непрозорих компаній;
- надати наказ міністерству соціальної політики терміново скласти реальні реєстри громадян – тих, хто потребує компенсацій;
- розробити механізм компенсацій витрат для населення і тільки після цього вивчити доцільність підвищення цін.
4-04-2015, 15:55
0
2 545