Спеціальні банери із закликами не нести на могили пластикові вінки та квіти встановлюють на входах до кладовищ з ініціативи Бюро з питань екології Української Греко-Католицької Церкви.
Як повідомляє релігійно-інформаційна служба України, до Великодня хочуть зробили і встановити 1500 таких щитів. На них повідомляють про шкоду від пластикових виробів і пропонують приносити живі квіти або давати гроші нужденним.
– Цією темою ми почали активно займатися два роки тому, і це довгострокова акція. Були звернення нашого Бюро, звернення єпархіальних владик, – розповів
керівник Бюро УГКЦ з питань екології, доктор богословських наук Володимир Шеремета. – Пластикові вінки та квіти не несуть жодної християнської символіки. Ця традиція поширилася у радянські часи, в Європі подібного немає. Купуючи їх, людина грішить проти ближнього, природи і Бога. Ці вироби починають шкодити екології вже з етапу виготовлення сировини для них, адже для цього використовують нафтопродукти. Значна частина пластикових квітів не потрапляє на сміттєві полігони. Натомість їх спалюють, при цьому виділяються численні токсичні речовини, зокрема діоксини. Варто розуміти, що найбільше душі померлих рідних, близьких, друзів вимагають від нас молитви. Краще віддайте ці гроші бідним, як пожертву за душі померлих.
Читайте також: Священики закликають буковинців не нести на цвинтар пластикові квіти
Особливого значення екологічна ініціатива священиків набуває у Пасхальний період, бо саме тоді люди закуповують багато пластикових вінків і квітів на могили. Буковинські цвинтарі буквально завалені ними. Проте мало хто задумувався про подальшу долю таких "прикрас". Адже коли вони втрачають свій колір та форму, їх просто викидають на смітник, який здебільшого знаходиться поряд із кладовищем, або спалюють.
- Напередодні Великодня буковинці традиційно наводитимуть порядок на могилах своїх рідних. Звертаємося до їхнього здорового глузду та християнської відповідальності, просимо відмовитися від пластикових квітів і вінків на цвинтарях. Таким чином люди подбають про себе, своїх ближніх, навколишню природу, збережуть кошти, – запевнив
священик УГКЦ отець Володимир Боровий. – Звичайно, ми не можемо нікому заборонити це робити, лише даємо поради. Поки що не будемо встановлювати банери, але під час Богослужінь говоримо про це своїм парафіянам. Традиція нести на цвинтар штучні квіти не має ніякої релігійної чи духовної основи. Тому маємо надію, що люди усвідомлять її шкідливість і з часом відмовляться від пластику. Давно вже в європейських країнах штучні квіти заборонено приносити на кладовище. Там приносять тільки живі квіти і віночки з живих квітів. Виражати свою пам’ять і пошану до померлих маємо не штучними прикрасами. Краще посадити на могилі живі квіти.Адже Христове Воскресіння – це свято життя. Його символом є не мертва пластикова квітка, але жива рослина. Пам’ятаймо, що найкращим даром для усопших є наша щира молитва і наші добрі справи. Тому віддайте ці гроші бідним або хворим людям.
1-04-2015, 17:34
0
4 376